WAKACJE 2013. Jakie stroje kąpielowe dla dzieci są modne?

WAKACJE 2013. Jakie stroje kąpielowe dla dzieci są modne?
Fot. Photos.com

Modnym chce być każdy. Bez względu na wiek. Wraz z rozpoczętym już sezonem na plażowanie, warto wybrać się ze swoim maluchem na zakupy. Na plaży również obowiązują trendy. Jakie stroje kąpielowe będą modne w tym roku?

Rodzice mogą nareszcie odpocząć. Zasłużony urlop to świetny czas, na spędzenie go z rodziną. Jak co roku, wielkim zainteresowaniem cieszy się Bałtyk. Popularność tego miejsca wcale nie zaskakuje. Od wielu lat to ulubione miejsce Polaków. Przed wyjazdem warto wybrać się na zakupy, aby na samym wyjeździe, nie mieć się czym martwić. W liście niezbędnych artykułów, jak np. olejki z filtrem UV czy okulary przeciwsłoneczne, nie może oczywiście zabraknąć stroju kąpielowego. Bez niego - ani rusz! Pomyślmy o naszych pociechach, które równiez chcą się prezentować na plaży jak najpiękniej.

>>> Słońce - jak skutecznie ustrzec dziecko przed promieniami UV? Dlaczego należy chronić skórę malucha przed słońcem? (KLIKNIJ)

Jakie kąpielówki dla chłopca?

Niegdyś każda kilkuletnia dziewczynka pluskała się okryta jednoczęściowym strojem kąpielowym. Chłopcy od zawsze nosili kąpielówki - i w ich przypadku niewiele się zmieniło. Moda męska nie uległa drastycznym zmianom. Zarówno młodsi, jak i starsi panowie, dalej paradują po plaży w najróżniejszych kąpielówkach. W tym sezonie dominują dwa typy - ze wzorem ciepłych krajów (palmy, nadrukowane plaże) oraz gładkie.

Kostium dla dziewczynki

Zupełnie inaczej prezentuje się moda damska.  Dziewczynki niechętnie noszą jednoczęściowe stroje kąpielowe. Już od najmłodszych lat domagają się zarysowywania swojej kobiecości w dwuczęściowych kostiumach. Bikini dla dziewczynek nie różni się niczym od kostiumów dla dorosłych pań - oczywiście oprócz rozmiaru. W tym sezonie na plażach królują jedno- oraz dwukolorowe stroje. Te drugie muszą być połączone na zasadzie kontrastu. Mieszanka dwóch podobnych odcieni nie  jest już modna. Obowiązkowo naszyte dodaki - frędzelki, koraliki. Oprócz tego, niekwestionowanym hitem są również kostiumy we wzór aztecki. Wybór jest naprawdę duży. W stroje kąpielowe warto inwestować szczególnie teraz - jest początek lata, zaś gorączka wyprzedaży trwa. Za niewielkie pieniądze można trafić na naprawdę niezłą okazję.