Jakie drinki wybierać, gdy się jest na diecie? Czy są drinki niskokaloryczne, jeśli jesteś na diecie?

Jakie drinki wybierać, gdy się jest na diecie? Czy są drinki niskokaloryczne, jeśli jesteś na diecie?
Fot. Photos.com

Jeden drink może pokryć nawet 25% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Warto będąc na diecie ograniczyć kaloryczność alkoholowych trunków. Jakie drinki są niskokaloryczne, które z nich można pić nawet podczas odchudzania? Mówimy, jak czasem wypić drinka nie przybierając na wadze.

Alkoholu najlepiej nie pić wcale, tym bardziej będąc na diecie. Jeśli jednak nie możemy odmówić sobie drinka, warto wiedzieć które są te mniej kaloryczne, tak aby nie zaprzepaścić trudów diety.

Mało kalorii w kieliszku - czyli ile?

  • Najpopularniejszym drinkiem świata jest podobno gin z tonikiem - ma on zaledwie 103 kcal.

  • Natomiast wódka ze spritem (ale tym light), to jedyne 100. Ten sam rachunek kaloryczny osiągniemy dodając do wódki jakikolwiek napój light.

  • Dobra wiadomość dla miłośników bąbelków - kieliszek szmpana to zaledwie 85 kcal, a dodatkową jego zaletą jest fakt szybkiego poczucia sytości.

  • Kieliszek wina natomiast to ok. 100 kcal, z tym, że czerwone słynie z dobroczynnego działania na trawienie. Jak twierdzcą specjaliści, kieliszek czerwonego wina po obiedzie nikomu nie zaszkodzi.

  • Jeśli chodzi o słodsze drinki, można polecić Mudslide. Robi się go z wódki, Baileys'a Irish oraz Kahlua Coffee Liqueur.

Warto pamiętać o regularnym piciu wody między drinkami, a także tuż przed snem. Nie dość że woda uchroni nas przed odwodnieniem, to jeszcze złagodzi ewentualne objawy kaca o poranku.
 

Powiązane artykuły