Jak zgubić zbędne kilogramy? [SPRAWDZONE RADY]

Jak zgubić zbędne kilogramy? [SPRAWDZONE RADY]
Fot. thinkstockphotos.com

To pytanie niejednemu spędza sen z powiek, szczególnie po świątecznych ucztach. Mówimy, jak szybko i skutecznie pozbyć się dodatkowych kilogramów i uniknąć często występującego efektu jo-jo?

Nie ma idealnej recepty na szybki spadek wagi. Ważna jest przede wszystkim systematyczność i przestrzeganie kilku prostych zasad. Po pierwsze, jedzenie pięciu (do sześciu) posiłków dziennie, co trzy godziny. Ułatwieniem będzie nastawienie alarmu/przypomnienia w telefonie.

Dodatkowo wszystkie posiłki powinny być odpowiednio wcześniej zaplanowane np. już w weekend trzeba zaplanować sobie poszczególne dania i przekąski na poniedziałek, wtorek i środę. Konieczne jest picie 3-4 litrów wody dziennie.  Najlepsza jest mineralna, bo w odróżnieniu od źródlanej zawiera dużo wartościowych minerałów.

Pamiętać należy o tym, że dieta to tylko 70% sukcesu, kolejne 30% to aktywność fizyczna. Dla wyjątkowo leniwych, wystarczy 30-minutowy szybki spacer, trzy razy w tygodniu.

Ostatni posiłek w ciągu dnia powinien być na 2-3 godziny przed snem, co oznacza, że błędną teorią stawianą przez dużą część ludzi jest teoria ,,nie jeść nic po 18-stej’’. Jeżeli bowiem kładziemy się spać o północy, nasz organizm jest głodzony przez prawie 6 godzin! Wpływa to negatywnie na nasz metabolizm i ma również wpływ na zatrzymanie utraty wagi, bądź jej spowolnienie.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły