Co lepiej odchudza cytryna czy grejpfrut?

Co lepiej odchudza cytryna czy grejpfrut?
Fot. Photos.com

Grejpfrut to najpopularniejszy owoc stosowany przy odchudzaniu. Reguluje pracę jelit i przyśpiesza przemianę materii. Znakomicie ułatwia spalanie tłuszczów. Spożywanie jednego grejpfruta dziennie, zwłaszcza przed snem spowoduje zanikanie tłuszczu na biodrach i pośladkach.

Grejpfrut ma bardzo niski indeks glikemiczny, po jego zjedzeniu poziom cukru we krwi rośnie, a potem opada powoli, dając na dłużej uczucie sytości. Grejpfrut zawiera też dużo witaminy C, flawonoidów, fenoli i pektyny, działa przeciwmiażdżycowo, chroniąc serce przed zawałem, a mózg przed udarem. Właściwości odchudzające grejpfruta znane są od dawna.

>>> Koktajle oczyszczające. Jakie koktajle są najlepsze, by oczyścić organizm? Przepisy na koktajle oczyszczające [KLIKNIJ]

W latach 30. w Stanach dużą popularność zyskała dieta grejpfrutowa, polegająca na tym, że do każdego posiłku dodawało się połówkę tego owocu lub szklankę soku bez cukru. Reszta jadłospisu bazowała na jajkach, rybach, mięsie, warzywach, chudym mleku i soku pomidorowym. Dziś znacznie popularniejszą dietą z wykorzystaniem tych cytrusów jest dieta norweska, opracowana przez specjalistów ds. żywienia z kliniki w Oslo. Jej głównymi składnikami są jajka i właśnie grejpfruty.

Z innych cytrusów również cytryna wspomaga odchudzanie, przyśpiesza trawienie i oczyszcza organizm. Regularne picie ciepłej wody z cytryną i miodem pomoże w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Jednak królem odchudzania jest grejpfrut.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły