SILIKONOWE PROTEZY PIERSI - czy są bezpieczne?

Czy warto marnować pieniądze i nerwy na operację powiększenia piersi? Czy to bezpieczne i wygodne? Co jeśli implant się uszkodzi. Odpowiadamy na nurtujące cię pytania.

Czy implanty piersi są bezpieczne?

Od razu odpowiadamy na sakramentalne pytanie – tak, są bezpieczne! Chirurgia plastyczna tak jak inne dziedziny medycyny, rozwija się i dysponuje coraz doskonalszymi rozwiązaniami. Dlatego dzisiejsze implanty są naprawdę wysokiej jakości i zapewniają bezpieczeństwo.

Protezy silikonowe oraz protezy wypełnione solą fizjologiczną

Najpopularniejsze w tej chwili są protezy silikonowe oraz wypełnione solą fizjologiczną. Każda proteza musi mieć certyfikat Unii Europejskiej – CE albo, w przypadku protez amerykańskich - certyfikat FDA. Poza tym w Polsce każdy implant, musi mieć zaświadczenie i odpowiedni numer Ministerstwa Zdrowia.

W ten sposób można sprawdzić, czy proteza jest dopuszczona do użytku i bezpieczna. Co ciekawe, dzisiejsze wkładki wytrzymuje nacisk nawet 2 ton! Oczywiście, można uszkodzić ją mechanicznie np. w czasie wypadku samochodowego. Pamiętajmy jednak, że silikon ma konsystencję żelu, zatem nie rozleje się, co oznacza, że czas na wymianę uszkodzonej piersi jest długi – zabieg musimy wykonać w ciągu miesiąca.

Powiązane artykuły