Jakie są domowe sposoby na ból zęba?

Z bólem zęba nie ma żartów. Najpewniej ukoi go stomatolog, ale jeśli nie możemy natychmiast odwiedzić gabinetu dentystycznego, warto poratować się innymi sposobami. Jeśli tabletki przeciwbólowe nie działają, możemy pomocy szukać w spiżarni.

Goździki

Stosowane są głównie jako przyprawa, ale sprawdzają się też w medycynie. Goździki działają antyseptycznie i bardzo dobrze uśmierzają ból. Rozgniecionego goździka można przyłożyć do bolącego zęba. Można też bolące miejsce nasmarować olejkiem goździkowym.

Alkohol

Ma właściwości przeciwbólowe i odkażające. W przypadku bólu zęba warto przepłukać usta mocno schłodzonym alkoholem. Można też przyłożyć do bolącego miejsca wacik nasączony wódką.

Jodyna

Niszczy bakterie, grzyby i toksyny, ma działanie przeciwbólowe. Wacik nasączony niewielką ilością roztworu należy przykładać do chorego miejsca aż ból zęba ustąpi.

Czosnek

Ma silne działanie antybakteryjne, więc pomaga zwalczać infekcje. W przypadku bólu zęba trzeba rozkroić obrany ząbek czosnku i przyłożyć do chorego miejsca lub też żuć go przez mniej więcej kwadransa.

Aspiryna

Ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Można połknąć tabletkę, rozpuścić ją w wodzie i płukać zęby albo rozkruszyć i posypać proszkiem bolące miejsce.

Powiązane artykuły