Co zrobić, gdy na wakacjach wypadnie ci plomba? Załóż sobie plombę sam!

Gdy w czasie urlopu wypadnie ci plomba lub ukruszy się ząb, nie musisz nerwowo rozglądać się za godnym zaufania dentystą lub wracać do domu, by pójść do swojego stomatologa. Wystarczy, że przed wyjazdem na wakacje zaopatrzysz się w tymczasowy opatrunek do samodzielnego zakładania. czy wiesz, że już możesz sam założyć tymczasową plombę?

Plomb-R to preparat stworzony na podobieństwo zakładanych przez stomatologa profesjonalnych opatrunków tymczasowych. Zawarty w preparacie tlenek cynku w połączeniu z olejkiem różanym ma neutralne PH, łagodzi objawy bólowe, przyśpiesza gojenie się ran. Skutecznie chroni również chory ząb przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak bakterie czy resztki jedzenia. Co istotne, opatrunek tymczasowy Plomb-R szczelnie zamyka ząb, nawet na 28 dni, aż do czasu wizyty u stomatologa, który może go łatwo i szybko usunąć. Zanim to jednak nastąpi, tymczasowa plomba chroni język i policzki przed ostrymi krawędziami szkliwa. Plomb-R zabezpiecza także ząb przed nadwrażliwością i bolesną reakcją na słodkie, kwaśne, ciepłe i zimne czynniki. Dzięki temu zaledwie kilkanaście minut po aplikacji możemy czuć się komfortowo.

Jak samodzielnie załatać dziurę w zębie?

Aplikacja tymczasowego wypełnienia jest bardzo prosta. Wystarczy wycisnąć niewielką ilość Plomb–R i palcami lub za pomocą szpatułki dołączonej do opakowania umieścić go w miejscu powstałego ubytku, a następnie delikatnie zagryźć. Dzięki temu Plomb - R dopasuje się do zgryzu w taki sposób, by zęby stykały się tak, jak zwykle. Po zakończeniu aplikacji wystarczy przepłukać usta ciepłą wodą i przez kolejne 15 minut nie dociskać wypełnienia w zębie. W przypadku, gdy tymczasowe wypełnienie wypadnie - preparat można założyć ponownie, ale nie należy go nosić łącznie dłużej niż 28 dni. Uniwersalność zastosowania Plomb - R pozwala na użycie wypełnienia zarówno w różnych rodzajach ubytków zębów stałych, jak i mlecznych, gwarantując bezpieczną, a co najważniejsze, natychmiastową pomoc i ulgę dla pacjenta.
Tymczasowe plomby dostępne są w większości aptek.

 

materiały prasowe Trident SA

Powiązane artykuły