Kim była Amy Winehouse? Jak opisał ją w książce jej ojciec?

W pierwszą rocznicę śmierci piosenkarki Amy Winehouse ukazała się książka "Amy. Moja córka". To wspomnienia ojca artystki. Jak ojciec Amy opisał swoją córkę?

Amy Winehouse, była uznawana za kontrowersyjną piosenkarką. Obdarzona niezwykłym głosem, pełna charyzmy, ale zmagająca się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

Książka "Amy. Moja córka" ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Sine Qua Non. To zbiór wspomnień ojca artystki Mitcha, który zawsze wspierał ukochaną córkę, a którego ona sama nazywała swoim najlepszym przyjacielem.

Kim była Amy Winehouse?

Amy Winehouse urodziła się w Londynie. Tu też rozpoczęła się i zakończyła jej kariera. Już jakodziewczynka wiedziała, że chce śpiewać.

Wydała trzy albumy. Za krążek "Back to black" zdobyła aż pięć statuetek Grammy. W wielu krajach, w tym w Polsce, zyskał on status platynowej płyty.

Jej życie to nie tylko muzyka, ale również dosyć burzliwe życie osobiste. Media interesowały się zwłaszcza jej związkiem z Blakiem Fielderem- Civilem, który sprawił, że artystka coraz bardziej uzależniała się od narkotyków i alkoholu.

Regularne skandale, odwoływanie występów i tras koncertowych sprawiało, że o Amy było coraz głośniej nie z racji jej talentu, ale właśnie burzliwego życia osobistego. Nagła i do dziś niewyjaśniona śmierć Amy sprawiła, że spekulacji było i jest coraz więcej.

Za co będziemy pamiętać Amy Winehouse?

Na szczęście obok skandali, dużym uznaniem wciąż cieszy się muzyka jaką Amy stworzyła. Jej nieprzeciętny talent sprawił, że nazywana jest Niną Simone XXI wieku. Ona sama nie ukrywała swojej fascynacji muzyką lat 60.

Mitch Winehouse był nie tylko przyjacielem Amy i powiernikiem jej sekretów, ale to również dzięki niemu Amy zafascynowała się muzyką. To on w rocznicę jej śmierci postanowił napisać co naprawdę działo się z Amy przez te wszystkie lata. "Osobistymi historiami i najbardziej intymnymi wspomnieniami tworzy portret – dziewczyny o wielkim sercu i magicznym głosie. Poznajemy Amy od czasów dziecięcych wygłupów, muzycznych fascynacji, marzeń o sławie oraz historii jej niesamowitej kariery, po najmroczniejsze chwile walki z uzależnieniem.” czytamy na stronie wydawnictwa. Cały dochód ze sprzedaży książki autor postanowił przekazać na Fundację Amy Winehouse.

"Amy.Moja córka" autor: Mitch Winehouse, wydawnictwo: Sine Qua Non, ilość stron: 320