Pasy, paski i prążki to najmodniejsze wzory sezonu wiosna/lato 2013. Jak je nosić?

Pasy, paski i prążki to najmodniejsze wzory sezonu wiosna/lato 2013. Jak je nosić?
Fot. MANGO

Na tegoroczny sezon wiosna/lato 2013 projektanci jednogłośnie ogłosili powrót pasków. To jednen z tych wzorów, które mogą sprawić, że nasza stylizacja będzie modowym hitem lub fatalną pomyłką. Jak nosić paski? Jakiej grubości i jakiego koloru powinny być modne tej wiosny paski?

Paski to nieśmiertelny, ale i problematyczny trend. Można nimi optycznie poprawić mankamenty sylwetki, można też sobie zaszkodzić. Dodatkowo wyzwaniem jest łącznie pasiastych wzorów z innymi. Tegoroczne propozycje z paskami są jednak wyjątkowo różnorodne i każdy znajdzie tu coś dla siebie - eleganckie, stonowane komplety lub awangardowe i odważne mixy. 

Jakie paski będą modne w sezonie wiosna/lato 2013?

Jedno jest pewne, czarno - białe paski będą tej wiosny strzałem w dziesiątkę. Ten wzór nosimy z innymi czarnymi i białymi dodatkami lub z czerwienią. Trendy są też całe komplety i kombinezony z jednorodnym lub przemiennym pasiastym wzorem. Paski mogą być pionowe, poziome, ukośne, grube, cienkie i mieszane. Jeśli nie jesteś przekonana do ubrań w tym wzorze, postaw na dodatki - kapelusze, bransoletki, torebki, buty - paski mogą być wszędzie.

Jak nosić paski?

Paski pionowe optycznie wydłużają, zaś paski poziome poszerzają, nie oznacza jednak że przeznaczone są tylko dla osób w rozmiarze S. Aby paski nie poszerzały powinny być cienkie lub nie tworzyć regularnego wzoru. Świetnie wyglądać będą paski ułożone on najcieńszych na górze, do najgrubszych na dole. Aby wyszczuplić talię, wybierz sukienkę lub tunikę ze skośnymi paskmi zbiegającymi się lub przcinającymi się na brzuchu. Wybierając paski należy kierować się zasadą umiaru - nie łączyć zbyt wielu rodzajów pasków. Wyjątkiem są modne tej wiosny sukienki, które górę mają w paski poziome a dół w paski pionowe lub skośne. 

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły