OZONOTERAPIA, CZYLI PRZEPIS NA PIĘKNĄ I ZDROWĄ SKÓRĘ

OZONOTERAPIA, CZYLI PRZEPIS NA PIĘKNĄ I ZDROWĄ SKÓRĘ
Fot. O3 ZONE

W medycynie i kosmetologii od lat stosuje się ozonoterapię. Badania kliniczne wykazały, że stosowanie ozonu, przy zachowaniu odpowiedniego stężenia przynosi realne korzyści dla organizmu.

NADZWYCZAJNE DZIAŁANIE OZONU

Zastosowanie ozonu zarówno w kosmetologii, jak i medycynie jest powodem wielu dyskusji. Rozważania najczęściej dotyczą wpływu tej metody na organizm człowieka. W rzeczywistości w zależności od sposobu podawania ozon stosuje się w stężeniu od 1 do 100 µg/ml. W formie dużej autohemoterapii ozon aktywuje przeciwutleniacze komórkowe i systemy zmiataczy wolnych rodników tlenowych, natomiast w niskich stężeniach aktywuje układ immunologiczny. 

Najnowsze badania kliniczne potwierdzają, że stosowanie terapii ozonowej pomaga w leczeniu rozmaitych chorób, łącznie ze schorzeniami skóry i nowotworami.

- Kosmetyki O3 ZONE koją, regenerują i poprawiają kondycję naszej skóry, wpływając korzystnie zarówno na jej stan, jak też wygląd. Wspomagają gojenie wtórnych infekcji bakteryjnych czy grzybic, pozwalając skórze szybciej powrócić do zdrowego stanu. Są to zdecydowanie kosmetyki do zadań specjalnych  – mówi Edyta Brojek, współzałożycielka marki O3 ZONE.

SPOSÓB NA PIĘKNĄ I GŁADKĄ SKÓRĘ

Głównym składnikiem wyjątkowej linii produktów pielęgnacyjnych O3 ZONE jest oliwa ozonowana, która oprócz wspomagania leczenia dermatologicznego ze względu na swój niezwykle wartościowy skład przywraca, utrzymuje zdrowie skóry, a dodatkowo normalizuje jej naturalne funkcje. W proponowanych kosmetykach, O3 występuje w postaci ozonków, które powstają w kontakcie z olejem w procesie jego ozonowania. Warto zwrócić uwagę, że ozonowany olej pozostaje stabilny przez okres 2 lat w temperaturze pokojowej.

ZALETY STOSOWANIA KOSMETYKÓW Z OZONEM

"Regeneracja skóry - już od pierwszego nałożenia" –  brzmi jak niezła reklama, lecz fakty naukowe mówią same za siebie. Pod wpływem temperatury ciała i płynów fizjologicznych, już po pierwszym nałożeniu preparatu zawierającego ozon, uwalnia się O3. W bardzo krótkim czasie dochodzi do zintensyfikowania procesów energetycznych, aktywacji systemu obrony antyoksydacyjnej i neutralizacji wolnych rodników. Jednak to jeszcze nie koniec efektywnego działania!

W tym samym czasie ma miejsce stymulacja syntezy białek i wzrostu objętości cieczy tkankowej, co skutkuje większą tendencją do zatrzymywania wody przez skórę. Powyższe procesy pozytywnie wpływają na elastyczność i nawilżenie skóry, jak również wygładzenie zmarszczek. Ozonowany olej ma działanie dezynfekujące i stymulujące, dzięki czemu jest w stanie szybciej zregenerować uszkodzony naskórek.

Podsumowując preparaty te świetnie sprawdzą się w czasie gojenia i pielęgnacji skóry podrażnionej. Poza tym można stosować je przy trądziku, łuszczycy, cellulicie, oparzeniach, w czasie infekcji beztlenowych i infekcji opryszczkowych, jak również podczas chorób grzybiczych.

Zatem jak doskonale widać, kosmetyki z ozonem mają bardzo szerokie spektrum działania i pomogą nam autentycznie zadbać o naszą skórę.