Olej arganowy, olejek arganowy – jak go stosować w kosmetyce? SPRAWDZONE RADY

Olej arganowy, olejek arganowy – jak go stosować w kosmetyce? SPRAWDZONE RADY
Fot. beermug/sxc.hu

Olej arganowy stanowi składnik wielu kosmetyków, ale można też kupić go osobno, w czystej postaci i stosować go samodzielnie. Mówimy, jak to robić, by przyniósł największe korzyści.

Olej arganowy – jak go stosować na skórę?

Olej arganowy (ale tylko ten kosmetyczny!) można traktować jako olejek pielęgnacyjny – wcierać bezpośrednio w oczyszczoną (i najlepiej lekko wilgotną) skórę nie tylko twarzy, ale i całego ciała. Nadaje się również do stosowania w okolicach oczu. Kilka kropli oleju arganowego warto też dodać do zwykle stosowanych kremów do twarzy i balsamów do ciała – ale tuż przed użyciem, czyli mieszać je ze sobą na dłoni na jednolitą masę i nakładać od razu, wklepując w skórę i masując ją przy okazji.

Olejek arganowy – jak pielęgnować nim włosy?

Kosmetyczny olej arganowy świetnie też pielęgnuje włosy. W tym celu w suche włosy wmasowuje się olej, następnie wkłada czepek foliowy, a na to jeszcze ręcznik i trzyma taki kompres na włosach minimum pół godziny, a można nawet dwie godziny. Żeby olej miał mocniejsze działanie, można też w międzyczasie podgrzewać zawinięte w ręcznik włosy, używając do tego suszarki. Potem myjemy dokładnie włosy szamponem. Kosmetyczny olej arganowy można też używać jako serum do końcówek, już po myciu włosów i bez spłukiwania, aczkolwiek ilość oleju musi być minimalna.

Olejek arganowy – wady i zalety

Trzeba też wziąć pod uwagę, że olej arganowy ma specyficzny, nie wszystkim odpowiadający zapach, na szczęście dość szybko się on ulatnia. Aromat ten sprawia jednak, że zabiegi związane z nakładaniem oleju nie sprawiają niektórym osobom przyjemności. Warto się jednak przełamać, bo to rzeczywiście doskonały, w stu procentach naturalny kosmetyk. Olej arganowy nie tylko natłuszcza i nawilża, ale też regeneruje skórę i włosy. Nadaje się szczególnie do skóry suchej i dojrzałej.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły