Modny wzór w paski - trendy w kolekcjach 2013

Modny wzór w paski - trendy w kolekcjach 2013
Fot. MANGO

Jadąc przez miasto zauważyć można coraz więcej bilboardów dużych sieciówek i domów mody, reklamujących kolekcje wiosna/lato 2013. Jest coś co łączy wszystkie te reklamy - najmodniejszy wzór w czarno - białe paski!

Paski opanowały wybiegi i sklepowe półki. Ten co rusz powracający jak bumerang wzór, w tym roku nosimy w wydaniu zarówno klasycznym, jak i awangardowym. W kampaniach reklamowych modelki prężą się w sweterkach, sukienkach i bluzeczkach w paski, a wszyskie modystki już szykują miejsce w szafach na paskowane kombinezony, marynarki i torebki. 

Pionowe paski

Kobiety uwielbiają pionowe paski, które optycznie wyszczuplają i wydłużają sylwetkę. W tym sezonie pionowe, czarno - białe i czerwono -  białe pionowe paski pojawiają się na tunikach i kombinezonach Marca Jacobsa, kompletach Micheala Korsa i firmy F &F. W ten wzór możemy ubrać się od stóp do głów, taki total look to hit tegorocznej wiosny.

Poziome paski

Wzór w paski poziome przede wszystkim nosimy na sukienkach i bluzkach. Paski mogą być nieregularne, różnej grubości, w dwóch kontrastujących kolorach. Pojawiają się w nawiązujacej do sycyliskich tradycji kolekcji Dolce & Gabbana, zdobiąc rozkloszowane sukienki i tuniki. Bluzki w poziome paski proponuje Mango, Michael Kors i Marc Jacobs.

Ukośne paski

Ukośne paski szczególnie dobrze wyglądają na sukienkach, wyszczuplają talię i w monotonny wzór wplatają nieco fantazji. Wzrór ukośnych pasków wybrali dla swoich sukienek Oscar de la Renta i Pinko

Powiązane artykuły