MODNA FRYZURA. Jak domowym sposobem zrobić pasemka na włosach?

Kolorowe pasemka ożywiają włosy, odmładzają twarz, dodają wdzięku. Ale wykonanie ich u fryzjera sporo kosztuje. Zrób więc je sama w domu to wcale nie jest takie trudne.

Pasemka robi się na rozczesane, suche i nie umyte włosy. Można kolorować całe pasma od nasady aż po końce, lub wybrane fragmenty. Polecamy cztery sposoby.

Na czepek

Załóż czepek i przez dziurki wyciągaj pasma włosów grubym szydełkiem. Gdy użyjesz czepka z cienkiej folii nie musisz wcześniej robić w nim dziurek, natomiast gdy założysz gumowy czepek pływacki podziuraw go wcześniej, bo szydełkiem nie przebijesz elastycznej gumy. Na wyciągnięte pasemka nanieś równomiernie farbę.

Na folię

Pod wybrane do koloryzacji kosmyki podłóż kawałki spożywczej folii aluminiowej, a po naniesieniu farby zawiń je, by farba nie wyciekała i nie pobrudziła się reszta włosów. W ten sposób można użyć dwóch, a nawet trzech kolorów.

Na grzebień

Farbę rozprowadź specjalnym grzebieniem, dołączonym do farby. Przy tej metodzie liczba pasemek jest uzależniona od przerw między ząbkami grzebienia - im większe są między nimi przerwy, tym wyjdą ci grubsze pasma.

Na tapir

Mocno natapiruj włosy muszą stać na baczność. Teraz wybieraj pasemka i nakładaj na nie farbę. Mokre mogą nieco opaść, ale to niczemu nie przeszkodzi.

Powiązane artykuły