KOSTIUM KĄPIELOWY na lato. Jak dobrać STRÓJ KĄPIELOWY DO FIGURY?

KOSTIUM KĄPIELOWY na lato. Jak dobrać STRÓJ KĄPIELOWY DO FIGURY?
Fot. Photos.com

Wybór kostiumu kąpielowego na lato to prawdziwa zmora dla kobiet, które chcą ukryć niedoskonałości swojej sylwetki. Jak dobrać strój kąpielowy, by nie eksponował wad w figurze. Jaki kostium kąpielowy powinny wybierać kobiety z małym biustem, dużym biustem, masywnymi udami lub krótkimi nogami?

Lato to czas plażowania, morskich kąpieli, wystawiania naszych wdzięków na promienie słoneczne. Panowie z reguły nie mają problemu z wyborem garderoby na plażę. Zwykle wybierają kąpielówki o fasonie przylegających do ciała bokserek lub slipów. Gorzej z kobietami. Przedstawicielki płci pięknej, które nie są zadowolone ze swojej figury, przeżywają koszmar na samą myśl o wyborze i kupnie kostiumu kąpielowego.

Oto kilka porad jak dobrać strój kąpielowy, by nie oszukać naturę - powiększyć zbyt mały biust, wydłużyć za krótkie nogi, zakryć fałdki na brzuchu.

Aby odpowiednio dobrać kostium do figury trzeba się najpierw zastanowić, z których partii ciała jesteśmy szczególnie dumne i chcemy je wyeksponować, a które ukryć, bo wpędzają nas w kompleksy. Najlepiej wybierać kostium biorąc pod uwagę tylko jeden mankament sylwetki. Im więcej będziemy starały się ukryć, tym gorszy będzie efekt.

MAŁY BIUST - kostiumy dla kobiet z małym biustem

W tym przypadku trzeba kierować się prostą zasadą - im więcej znajdzie się na górze od stroju kąpielowego, tym lepiej. Dla kobiet, które nie mogą się pochwalić pokażnym biustem najlepiej pasują biustonosze typu push-up z dodatkowymi wkładkami wypełniającymi. Sprawdzą się też duże kolorowe wzory i falbanki.

KOSTIUMY ZAKAZANE dla kobiet z małym biustem: trzeba zapomnieć o klasycznym trójkątnym bikini bez usztywnianych miseczek, kostiumach bandażowych, materiałach gładkich lub w małe wzory.

DUŻY BIUST - kostiumy dla kobiet z małym biustem

Panie z dużym biustem nie zawsze chcą eksponować swoje wdzięki. Jeśli zależy nam na ukryciu piersi najlepiej wybrać kostium jednoczęściowy. Przy kupnie dwuczęściowego stroju kąpielowego trzeba pamiętać, by podtrzymywał biust (szerokie ramiączka).

KOSTIUMY ZAKAZANE dla kobiet z dużym biustem: odpadają biustonosze bez usztywniania i staników bandażowych, które mogą nie utrzymać biustu. 

MASYWNE UDA - kostiumy dla kobiet z masywnymi udami

Jeśli chcemy ukryć zbyt pokaźne uda najlepiej zdecydować się na kostium jednoczęściowy z nieco dłuższą górą, która zachodzi na uda. Można też przewiązać się w pasie pareo. Odpowiednie będą stroje kąpielowe z zabudowanym dołem, w stylu szortów.

KOSTIUMY ZAKAZANE dla kobiet z masywnymi udami: trzeba unikać kostiumów, które przy majtakach mają zdobienia i w jakikolwiek sposób eksponują dół kostiumu.

DUŻY BRZUCH - kostiumy dla kobiet z dużym brzuchem

Najlepsze będą stroje kąpielowe jednoczęściowe, które zamaskują brzuszek. Sprawdzą się też doły od kostiumu z wysokim stanem. Ciemny kolor z przodu, a jasny po bokach sprawią, że osiągniemy efekt płaskiego brzucha.

KOSTIUMY ZAKAZANE dla kobiet z dużym brzuchem: koniecznie trzeba pożegnać się z majtkami z cienkimi paseczkami po bokach i z niskim stanem.

KRÓTKIE NOGI - kostiumy dla kobiet z krótkimi nogami

By optycznie wydłużyć nogi najlepiej wybrać wysoko wycięte majtki, z wiązaniami z cienkich sznureczków.

KOSTIUMY ZAKAZANE dla kobiet z krótkimi nogami: strój kąpielowy z szortami albo biodrówkami jeszcze bardziej skróci nogi.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły