Jak zrobić spodenki OMBRE? Krok po kroku, jak w domu zrobić krótkie spodenki i je zafarbować

Jak zrobić spodenki OMBRE?
Fot. youtube.com/Między kuchnią a salonem

Najpierw były szalenie modne włosy ombre. Teraz przyszedł czas na ubrania ombre. Największe gwiazdy Hollywood noszą ombre koszule, spodnie, swetry, spodenki... Jak wyczarować najmodniejsze na świecie spodenki ombre? To szalenie łatwe i tanie.

Jak zrobić spodenki OMBRE?

Trzeba kupić jeden lub dwa barwniki do farbowania ubrań, np. pięknie prezentować się będzie różowy z niebieskim. Ale może też być sam np. niebieski, czarny (do kupienia np. w pasmanterii, sklepie chemicznym). Do tego potrzeba białych spodni, z których obetniemy nogawki, lub białych spodenek.
Potrzebne ci będą lateksowe rękawiczki, które ochronią dłonie i duża miska z gorącą wodą. Zaczynamy!

Spodenki OMBRE - 1 etap

Nalewamy wody do miski, wsuwamy na dłonie rękawiczki. Dosypujemy do miski połowy barwnika, np. niebieskiego. Zanurzamy w nim spodenki, ale tylko ich połowę. Tak na około 2 do 3 minut. Potem dosypujemy do miski resztę opakowania niebieskiego i wkładamy spodenki tak do długości 1/4. Znowu trzymamy w barwniku 2 – 3 minuty.

Spodenki OMBRE - 2 etap

Wykręcamy spodenki, wylewamy wodę, płuczemy miskę, wlewamy gorącej wody.

Spodenki OMBRE - 3 etap

Teraz barwnik różowy. Niejako odwracamy spodenki do góry nogami i barwimy część jeszcze nie zabarwioną. Wsypujemy połowę różowego barwnika i postępujemy identycznie, najpierw zanurzamy połowę białych spodenek, dosypujemy resztę barwnika i ponownie na 2 - 3 minuty zanurzamy 1/4 spodenek.

Spodenki OMBRE - 4 etap

***

Szorty OMBRE można też zrobić z wykorzystaniem wybielacza i barwnika w spryskiwaczu (na filmie).

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły