Jak usunąć odciski na stopach? Przygotuj stopy na LATO

Odciski są skutkiem noszenia niewygodnych, zbyt ciasnych butów. Są one bolesne i nieestetycznie wyglądają. Stosując określone zbiegi, pozbędziemy się tych, które już mamy i zapobiegniemy tworzeniu się nowych. Mówimy, co robić żeby dobrze prezentować się w sandałkach w letnim sezonie 2012. 

Podstawa – to codzienne moczenie nóg w ciepłej wodzie z solą (łyżka soli na litr wody). Zgrubienia przecieramy pumeksem, a następnie myjemy nogi siarkowym mydłem. Po starannym osuszeniu wcieramy w stopy tłusty krem.

Co robić, gdy już mamy odciski?

Gdy już odciski mamy, robimy różnego rodzaju okłady:

Okład z czosnku – skórę wokół odciska smarujemy wazelina, a na odcisk przykładamy rozgnieciony kawałeczek czosnku zmieszany z odrobiną oliwy z oliwek. Stopę owijamy bandażem. Po kilku godzinach odcisk powinien być na tyle miękki, że będzie można go usunąć. Jeśli nie, czynność powtarzamy.

Okład z cebuli – pokrojoną w talarki cebulę zalej octem i mocz przez godzinę. Następnie rozmiękczony plaster przyłóż na odcisk i owiń stopę bandażem. Opatrunek zostaw na noc. Stosuj codziennie, aż odcisk nie zmięknie do tego stopnia, że będzie go można usunąć. Okład ze skórki cytryny – skórkę przykładamy na odcisk wewnętrzną, białą stroną. Zabieg robimy wieczorem. Stopę najlepiej zabandażować. Rano odcisk powinien być gotowy do zdjęcia, jeśli nie, zabieg powtarzamy.

W aptece - wybierz arnikę zamiast plasterków

W aptece można kupić gotową nalewkę z arniki. Namoczyć w niej gazę i wielokrotnie w ciągu dnia przykładać na odcisk. Na noc można zrobić okład. Arnika zmiękczy skórę, po paru dniach odcisk sam odpadnie a skóra będzie miękka i gładka.

Powiązane artykuły