Jak rozpoznać NATURALNE KOSMETYKI? Na co zwrócić uwagę wybierając KOSMETYKI EKOLOGICZNE?

Jak rozpoznać NATURALNE KOSMETYKI? Na co zwrócić uwagę wybierając KOSMETYKI EKOLOGICZNE?
Fot. Photos.com

Wraz z modą na ekologię nastało większe zainteresowanie naturalnymi kosmetykami. Jak wybrać te odpowiednie? Dowiedz się, jak rozpoznać prawdziwe kosmetyki naturalne i organiczne. Mówimy wszystko o ekokosmetykach.

Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne wyprodukowane są metodą całkowicie ekologiczną. Począwszy od zawartości, a kończąc na opakowaniu, organiczne kosmetyki są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Wykorzystują siły pochodzące z natury, nie zawierają składników chemicznych, konserwantów czy barwników, nie są testowane na zwierzętach. Z powodu braku niektórych "ulepszeń" kosmetyki naturalne wolniej się wchłaniają, gorzej pienią lub mają specyficzny zapach.

Eko certyfikaty kosmetyczne

Certyfikaty ekologiczne umieszczone na opakowaniach kosmetyków ekologicznych mogą pomóc nam w odróżnieniu właściwych produktów organicznych od kosmetyków, które jedynie kuszą nazwami "eko" czy "bio", a nie mają nic wspólnego z naturalnymi kosmetykami. Od lutego 2011 dwa dokumenty regulują przyznawanie certyfikatów ekokosmetykom - Cosmetics Organic Standard oraz Natrue to organizacje przyznawające odpłatne certyfikaty. Jeśli ekokosmetyk spełnia wszystkie kryteria, producent może wykupić certyfikat. Popularnym certyfikatem w Polsce jest EcoCert.

Składniki z upraw ekologicznych

Czasem brak certyfikatu może oznaczać, że producenta kosmetyków naturalnych na niego nie stać, choć kosmetyk spełnia kryteria produktu organicznego. Dlatego troszcząc się o własne zdrowie, powinniśmy sami zaglądać do składu kosmetyku ekologicznego. W naturalnych kosmetykach szukajmy olei roślinnych, wyciągu z owoców i kwiatów, a unikajmy alkoholu. Takie wymagania spełniają np marki Ava, Korres czy Alterra.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak alergiczka powinna dobierać kosmetyki?

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły