Jak poprawić stan i koloryt skóry ciała?

Piękne ciało. Jak pielęgnować skórę?
Fot. Photos.com

Zapewne nie zapominasz o codziennym posmarowaniu twarzy kremem, ale czy równie troskliwie pielęgnujesz ciało? A powinnaś, bo zaniedbana skóra traci ładny koloryt i staje się wiotka.

Większość kobiet przyznaje, że chociaż ma w łazience tubkę czy butelkę balsamu do ciała, to sięga po nią bardzo rzadko. To błąd! Najlepiej używać balsamu dwa razy dziennie, ale jeśli jesteś bardzo zabiegana, stosuj go chociaż raz – po kąpieli.

>>> Jak dbać o skórę zimą? Jakich kosmetyków użyć? [KLIKNIJ]

Balsamy nawilżające, odżywcze czy brązujące nakładaj na całe ciało, natomiast antycellulitowe tylko na fragmenty objęte pomarańczową skórką. Jeśli preparat antycellulitowy ma bardzo lekką konsystencję, po kilku minutach, kiedy się wchłonie, połóż na niego jeszcze warstwę tradycyjnego balsamu do ciała.

>>> Sucha skóra zimą - jak jej pomóc? Jakie są domowe sposoby na suchą skórę? [KLIKNIJ]

Pamiętaj, żeby jak najdłużej masować skórę - pobudzisz krążenie w skórze i sprawisz, że kosmetyk lepiej się wchłonie. Składniki preparatu będą wnikały głębiej również dzięki regularnym cotygodniowym pilingom całego ciała. Jesienią i zimą nie bój się tłustych preparatów, bo w tym czasie skóra potrzebuje wyjątkowej ochrony. Jeśli więc tydzień lub dwa smarujesz się balsamem o lekkiej konsystencji, a skóra i tak jest sucha, kup ten gęściejszy. Możesz też zafundować sobie specjalne, intensywne kuracje. Najlepiej zabierz się do tego w weekend, kiedy masz więcej czasu. Nałóż na przykład grubą warstwę kosmetyku, rozsmaruj go i pochodź po domu w samej bieliźnie, żeby składniki mogły się swobodnie wchłonąć. A oto inny dobry sposób: wyciśnij na skórę dużą ilość preparatu, owiń ciało folią i okryj się kocem. Pozostaw wszystko na 15-20 minut, a potem usuń folię i rozsmaruj część preparatu, która się nie wchłonęła. Jeśli twoja skóra jest w bardzo kiepskiej kondycji, tradycyjny balsam możesz zastąpić maską do ciała. Używa się jej tak samo jak balsamu, ale zawiera o wiele więcej pielęgnujących składników.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły