Jak "opanować" duży biust? Jak wybrać dobry biustonosz?

Jak "opanować" duży biust? Jak wybrać dobry biustonosz?
Fot. Photos.com

Aby okiełznać duże piersi, niepotrzebne są grube ramiączka i mocno zabudowane, usztywniane miseczki. Błędem jest też wybieranie większego obwodu w nadziei, że będzie wygodniejszy. To wszystko nie pomoże, jeśli biustonosz będzie w złym rozmiarze. Ale ważny jest też fason ubrań.

Podstawową sprawą podczas zakupu biustonosza nie jest jego fason ani kolor, tylko rozmiar. W dobrze zaopatrzonym sklepie z bielizną miseczki nie ograniczają się do zakresu A-D, ani nawet A-G, tylko sięgają do miseczki K. Wbrew pozorom kobiet potrzebujących rozmiarów takich jak 65G czy 70J jest bardzo wiele. W niby standardowy zakres obwodów 70-85 i miseczek A-D mieści się najwyżej 20 proc. kobiet. Taka rozmiarówka sprawia, że kobiety sięgają po coraz większe obwody, aby stanik pomieścił biust – gdy 75D jest za małe w miseczce, próbują 80D. A tak naprawdę potrzebują na przykład 60H…

Jak zaakceptować duży biust?

Pierwszym krokiem do polubienia swojego dużego biustu powinna być wizyta u brafitterki dysponującej szeroką gamą rozmiarów biustonoszy. W dobrze dobranym rozmiarze piersi będą podtrzymane, nie będą tworzyć się „bułeczki” nad krawędzią stanika, a ramiączka nie będą tworzyć bolesnych rowów w ramionach, nawet, gdy będą cienkie. Dzieje się tak dlatego, że w prawidłowo dobranym staniku to nie ramiączka dźwigają biust, tylko obwód. Musi być odpowiednio ścisły (ale nie za ciasny). W przeciwnym razie obwód wędruje na plecach do góry, a piersi lecą w dół. W dobrym rozmiarze odpadnie także problem bolesnych odparzeń pod biustem – podtrzymane piersi nie będą bowiem dotykać skóry pod biustem. A na dodatek biust nie będzie podskakiwał, a stanika nie będzie trzeba przez cały dzień poprawiać.

Odpowiednie ubrania na duży biust

Sylwetka będzie dobrze wyglądać w bluzkach z dekoltami, najlepiej w szpic. Taki dekolt wysmukla, nie powiększa biustu, sprawia, że wygląda się lżej. Dobre będą też bluzki i sukienki kopertowe. Ważne jest by, nie nosić ubrań bezkształtnych, wiszących w talii. Jeśli masz problem z zakupem koszuli, w której nie rozchodzą się guziki i musisz kupować większy rozmiar, aby twój biust się zmieścił, nie gódź się na to. Nie kupuj też bluzek z odcięciem pod biustem, które wypada tak naprawdę na biuście. Takie ubrania są po prostu źle uszyte. Poszukaj firm, które oprócz tradycyjnych rozmiarów konfekcyjnych uwzględniają też wielkość biustu.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły