Jak dbać o skórę zimą? Jakich kosmetyków użyć?

Jak dbać o skórę zimą? Jakich kosmetyków użyć?
Fot. sxc.hu

Nawilżanie i ochrona to podstawy zimowej pielęgnacji skóry. Dowiedz się, jak prawidłowo dbać o twarz i ciało zimą. Przedstawiamy propozycje kosmetyków, które ukoją i rozświetlą skórę zmęczoną mrozem. Mówimy, jak dbać o skórę zimą, aby zapobiec podrażnieniom.

Zimowa pielęgnacja skóry rządzi się własnymi prawami. Jej podstawą jest ochrona. W zimowy poranek zadbaj, aby skóra została odpowiednio natłuszczona, używając kremu na mróz. Zimą skóra staje się napięta i wysuszona. Dzieje się tak z powodu częstych zmian temperatur, klimatyzacji czy wiatru i opadów atmosferycznych. Dlatego druga zasada zimowej pielęgnacji to codzienne nawilżanie i regeneracja. 2 - 3 razy w tygodniu stosuj peeling złuszczający martwy naskórek. Dzięki temu skóra zacznie oddychać po całym dniu spędzonym w klimatyzowanym pomieszczeniu. Następnie zastosuj regenerującą maskę lub krem i balsam intensywnie nawilżający.

>>> Pielęgnacja skóry. Jak dbać o skórę jesienią i zimą? (KLIKNIJ)

Raz w tygodniu pozwól sobie na rozgrzewającą kąpiel z dodatkiem pachnących olejków. Nie zapomnij o pielęgancji stóp, które uwięzione przez cały dzień w ciepłych rajstopach lub skarpetkach stają się szorstkie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ KOSMETYKÓW, KTÓRE WARTO STOSOWAĆ ZIMĄ.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły