DIY: drugie życie jeansowej koszuli. Wystraczy godzina i masz ubranie jak z wybiegu! Jak to zrobić?

anja rubik koszula
Fot. style-skin.com

Koszula w odcieniu jasnego jeansu w tym sezonie to must have! Nie musisz jednak biec do sklepu, by się modnie prezentować. Wystarczy dobrze poszukać w szafie lub lumpeksie, kupić dobry wybielacz i uzbroić się w cierpliwość. Jak samodzielnie zmienić koszulę z jeansu w supermodny ciuch?

Jak samodzielnie zmienić starą koszulę z jeansu w supermodny ciuch?

Wyblakły jeans to hit letniego sezonu 2012 i ulubiona bluzka Anji Rubik. To w niej kilkakrotnie sfotografowali ją paparazzi w Paryżu, Mediolanie czy Nowym Jorku. By mieć podobną, nie musimy rozbijać świnki skarbonki! Wystraczy butelka dobrego wybielacza np. Ace, miska i woda. Potrzebna jest także wizja, jaki efekt chcemy osiągnąć. Najłatwiej uzyskać jednolity kolor - do miski wkładamy koszulę, zalewany wodą, tak by pokryła ubranie i unosiła się nad nim ok. 2 cm. Następnie lejemy wybielacz ok. 2/4 butelki, zostawiamy na godzinę.

Możemy także wybielić tylko określone partie ubrania np. rękawy, kołnierzyk lub tylko dolną część koszuli. W takim przypadku maczamy tylko te elementy, które chcemy odbarwić. Jeżeli marzą nam się wzory - są na to dwa sposoby. Po pierwsze możemy bluzkę obwiązać sznurkiem i polać wybielaczem, gdy go zdejmiemy, uzyskamy na koszuli paski. Drugi sposób, bardziej ryzkowny, to chlapanie partiamy na określone partie materiału. W tym przypadku nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaki efekt osiągniemy, ale warto spróbować. Po wszystkim koszulę należy wypłukać, a następnie wyprać w pralce, koniecznie z płynem do płukania. W ten sposób pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu chloru i dodatkowo zmiękczymy materiał.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły