Co to jest brafitting? Jak dobrać biustonosz? Jak dobierać stanik? Oto podstawy brafittingu

Brafitting: Jak dobierać biustonosz?
Fot. sxc.hu/PatriotPro

Brafitting to angielski termin oznaczający staranne dobieranie biustonosza do danej sylwetki. W Polsce temat ten pojawił się dopiero kilka lat temu. Na czym dokładnie polega ta usługa? Czy warto zainteresować się brafittingiem?

Kiedyś kobiety zakładały na piersi to, co udało im się kupić. Dużego wyboru jednak nie miały - zarówno wzornictwo, jak i rozmiarówka biustonoszy wołały o pomstę do nieba. Wiele polskich firm bieliźniarskich w ogóle nie szyło biustonoszy o obwodzie mniejszym niż 75 cm, a największym dostępnym rozmiarem miseczki było D. Dziś to już przeszłość – wybór rozmiarów jest ogromny. Mimo to wciąż wiele kobiet nie potrafi dobrze dobrać sobie biustonosza, bo nie jest to wcale taka prosta sprawa. I od tego jest właśnie brafitterka, czyli specjalistka od dobrego dobierania biustonosza. Usługi takie proponują najlepsze sklepy z bielizną.

Brafitting: podstawowe zasady

Wybierając biustonosz, trzeba go idealnie dopasować do konkretnych piersi i całej sylwetki – tylko wtedy będzie dobrze podtrzymywał biust. Dlatego trzeba zwrócić uwagę, czy przymierzany egzemplarz spełnia kilka ważnych warunków, takich jak: ścisły obwód pod biustem, właściwy rozstaw miseczek i ich wielkość, odpowiednia długość ramiączek. Czasami samej kobiecie trudno to ocenić, a wiele z nas tego po prostu nie umie. Wtedy z pomocą przychodzi brafitterka.

Głównym jej zadaniem jest taki dobór stanika, aby kobieta czuła się w nim maksymalnie komfortowo, przy jednoczesnym doskonałym podtrzymaniu piersi. Brafitterka najpierw dokładnie mierzy klientkę, aby poznać obwód ciała pod biustem i na wysokości brodawek sutkowych. Na podstawie tych dwóch wymiarów oceni, jaki rozmiar biustonosza będzie najlepszy. Następnie zaproponuje model – biorąc pod uwagę nie tylko wielkość, ale także kształt i konsystencję piersi.

Brafitterka pomoże

Następnie pomoże założyć biustonosz i nauczy, jak należy to robić prawidłowo. A w końcu dokładnie obejrzy klientkę w biustonoszu i oceni, czy stanik dobrze leży, zwracając uwagę na to, czy obwód pod biustem nie jest na luźny, czy stanik przylega do mostka, czy fiszbiny okalają całe piersi i czy z żadnej strony zawartość miseczek nie wylewa się na zewnątrz, tworząc  „bułeczki”. Samodzielnie kobiecie nawet trudno zobaczyć niekiedy, czy jest tak, jak być powinno. Warto słuchać podpowiedzi i sugestii specjalistki, jeśli zachęca do przymierzenia innego rozmiaru czy modelu biustonosza. Ale ostateczną decyzję o zakupie trzeba oczywiście podjąć samodzielnie, aby nie mieć później pretensji, jeśli wybór jest niezbyt udany.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły