Blogi o modzie damskiej. Jakie są najsłynniejsze polskie blogi modowe?

Blogi o modzie damskiej - jakie są najciekawsze i najsławniejsze polskie blogi modowe?
Fot. źródło macademiangirl.blogspot.com,źródło madamejulietta.blogspot.com

Jeśli nie masz pomysłu jak się ubrać na imprezę czy do pracy, w poszukiwaniu inspiracji warto odwiedzić blogi modowe. Przedstawiamy pięć najpopularniejszych blogów z modą damską. Sprawdź, który styl prezentowany przez blogerki przypadnie tobie do gustu.

Pomysł na prowadzenie blogów o modzie przyszedł do nas z zachodu, pierwsze blogi pojawiły w 2002 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce zaczęło się od tzw. szafiarek, tak nazywane były młode dziewczyny prezentujące na blogach swoje stylizacje, podając często miejsce zakupu, cenę ubrań i wymieniając się między sobą poradami. Ubrania mogły być z lumpeksu lub z popularnej sieciówki, jednym słowem z własnej szafy, liczyła się przede wszystkim oryginalność i odwaga w łączeniu stylów i zabawa modą.  Blogi "szafiarskie" rozwinęły się do blogów prezentujących również modę od znanych projektantów i porad lifestylowych, a blogerki weszły "na salony", stając się ikonami miejskiego looku. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jakie są najsłynniejsze polskie BLOGI o MODZIE MĘSKIEJ? Męskie fashion blogi

Obecnie istnieje ponad 700 polskich blogów modowych, przede wszystkim z modą damską. Poniżej prezentujemy listę tych najpopularniejszych i najciekawszych.

Blog "Alice Point"

Blog prowadzony przez Alicję Zielasko, która prezentuje własne stylizacje oraz fotografuje modę na ulicach wielkich miast. Prezentowane zestawy ubrań są różnorodne, od dziewczęcych po zdecydowanie rockowe. Blog modowy jest szeroko komentowany zarówno w polskich jak i zagranicznych mediach.

Blog "Make life easier"

Na tym blogu znajdują się stylizacje Kasi Tusk oraz przepisy kulinarne i porady na temat urządzenia domu. Kasia Tusk prezentuje własne, raczej stonowane i eleganckie ubiory na co dzień.

Blog modowy "Macademian Girl"

Blog Tamary Gonzales Perea, studentki ze Szczecina. Jej styl jest bardzo charakterystyczny - kolorowe, wzorzyste stylizacje, czasem ocierają się o kicz. Jednak ich oryginalność bardzo spodobała się zarówno internautom, jak i jurorm konkursu na najlepszy modowy blog organizowanego przez Miesięcznik Press, w którym Macademian Girl uzyskała pierwsze miejsce.

Blog "Maffashion"

Autorka fashion bloga, Julia Kuczyńska zamieszcza profesjonalne sesje zdjęciowe, a w stylizacjach miesza ubrania od wielkich domów mody oraz z własnej kolekcji StaffbyMaff. Są to propozycje raczej dla młodych dziewczyn, pragnących podążać za światową modą.

Blog "Szafa Sztywniary"

Jest to jeden z najstarszych, bo założony już w 2007 roku, blog modowy. Prowadząca bloga Ryfka ubiera się raczej casualowo, a jej stylizacje trafiają w gusta kobiet, które pragną być ubrane z pomysłem na każdą okazję. 

O innych młodych ludziach zakochanych w modzie pisały także glamki.pl. Harel, Pani Ekscelencja, Raspberry and Red i Olivier to bardzo popularni i nagradzani w świecie mody blogerzy.

Więcej o nich: Modowi blogerzy: Harel, Macademian Girl, Maff, Pani Ekscelencja, Raspberry and Red i Oliver

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły