Jak ELŻBIETĘ CZYŻEWSKĄ pamiętają przyjaciele? Jakie sekrety ukryte są w premierowej książce o "polskiej Marilyn Monroe"?

"Elka" Izy Komendolowicz

Elżbieta Czyżewska, nazywana "polską Marilyn Monroe" i "Cybulskim w spódnicy", to aktorka kontrowersyjna i wybitnie zdolna, kochana i nienawidzona, która wciąż budzi w pamięci przyjaciół huragan emocji. Co mówią o niej jej bliscy i ludzie, którzy ją znali? Przeczytaj w książce  Izy Komendołowicz "Elka" (premiera 25 stycznia 2012 roku).

Była kochana i nienawidzona. Wybitnie zdolna, o wielkiej osobowości, talencie i sile przetrwania. Ciągle w podróży i bez zobowiązań, była przez znajomych i fanów przyjmowana skrajnie różnie.

„Elka” to historia oryginalnej, dumnej, inteligentnej kobiety, której życie było ciągiem sukcesów i porażek, miłości i samotności. Ale też wyrazisty obraz środowiska artystycznego, do którego Czyżewska przez całe życie należała. Bezwzględnego, pełnego romansów i ciągłej rywalizacji.

Odważny i autentyczny portret Elżbiety Czyżewskiej - jednej z najbardziej kontrowersyjnych polskich aktorek lat sześćdziesiątych, przedstawiają znajomi i przyjaciele: Andrzej Łapicki, Jerzy Gruza, Daniel Olbrychski, Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz, Agnieszka Holland, Joanna Pacuła, Bohdan Łazuka, Kazimierz Kutz, Omar Sangare, Zofia Czerwińska, Daniel Passent, Barbara Sass, Barbara Krafftówna, Władysław Kowalski, Zuzanna Olbrychska-Łapicka i Nancy Weber.

Książka ilustrowana jest bogatym materiałem zdjęciowym i dokumentami.

Powiązane artykuły