Festival Conrada: co to za festiwal?

Kiedy i gdzie odbędzie się Festiwal „Dwa Teatry”?
Fot. dwateatry.tvp.pl

Festival Conrada to sześciodniowa impreza, która odbywa się w Krakowie. Hasło festiwalu brzmi "pod prąd" i odnosi się do poziomu czytelnictwa w Polsce. Ponieważ ze statystyk wynika, że większość Polaków nie czyta książek, organizatorzy postanowili zorganizować festiwal... książek.

Festival Conrada to sześciodniowe święto wszystkich miłośników książek. Międzynarodowy festiwal literacki odbędzie się w dniach 19-26 października i jest wydarzeniem, na którym powinien się zjawić każdy miłośnik książek.

Hasło tegorocznej edycji festiwalu brzmi "Pod prąd" i ma oznaczać "włączenie literatury do niezbędnego repertuaru naszych potrzeb, oznacza rozmowę nie o tym, o czym pośpiesznie informują dzienniki, ale o tym, co wykracza poza tu i teraz publicystycznego światopoglądu. Oznacza wpuszczenie do naszego krwiobiegu więcej wyobraźni, więcej swobody, więcej nieoczywistości. Oznacza więcej pokarmu dla naszych mózgów" - pisza organizatorzy festiwalu.

Festival Conrada: zaproszone gwiazdy

Festival Conrada gości co roku znamienitych twórców różnych dziedzin literatury, reprezentujących różne poglądy i pochodzących z różnych krajów. W tym roku wśród zaproszonych gwiazd znajdują się m.in. Asli Erdogan, Robert Coover (jeden z najważniejszych przedstawicieli amerykańskiego postmodernizmu), Hooman Majd, Martin Amis (brytyjski eseista, nominowany do Nagrody Bookera), Leonidas Donskis, Swietłana Aleksijewicz, Kristina Sabaliauskaite. Są też wybitne polskie nazwiska, m.in. Hanna Krall,  Michał Olszewski, Wojciech Tochman, Wiesław Myśliwski czy Ziemowit Szczerek.

Festival Conrada: program

W czasie sześciu dni festiwalowych uczestnicy bedą mogli nie tylko spotkać się z ulubionymi autorami, ale również wziąć udział w ciekawych panelach dyskusyjnych. Cały program Festivalu Conrada znajdziecie na stronie festiwalowej.