Feblik: o czym będzie najnowsza powieść Małgorzaty Musierowicz?

Feblik: o czym będzie najnowsza powieść Małgorzaty Musierowicz?
Fot. AKAPIT - PRESS

"Feblik" to kolejna książka ze słynnego i uwielbianego przez młodzież cyklu Małgorzaty Musierowicz Jeżycjada. Przeczytajcie, o czym będzie powieść i od kiedy można jej wypatrywać w księgarniach!

Pierwszy tom Jeżycjady - "Szósta klepka" - opowiadający perypetie Cesi Żak ukazał się w 1977 roku. Od tego czasu Małgorzata Musierowicz zdążyła wydać kolejnych 19 powieści z tego cyklu, który z czasem stał się opowieścią głównie (a więc nie tylko) o pannach Borejkównach, ich rodzicach - Ignacym i Melanii - oraz ich miłościach, szczęściach i troskach. Dwudziesta odsłona cyklu - "Feblik" - będzie mieć swoją premierę 6 listopada 2015 roku. Najstarsze fanki (i fani) prozy Musierowicz dorastali razem z jej bohaterkami, a i młodsze pokolenia pokolenia chętnie sięgają po jej książki. Z niecierpliwością czekają więc na kolejną odsłonę perypetii swoich ulubieńców. Czego można oczekiwać od najnowszej?

"Feblik", jak zapowiedziała sama autorka na swojej stronie internetowej, stanowi kontynuację "Wnuczki do orzechów", czyli poprzedniego tomu Jeżycjady. Będzie to jednak dość oryginalna "kontynuacja" - z "Feblika" dowiemy się bowiem, co się wydarzyło między sobotą - 10 sierpnia - a wtorkiem - 13 sierpnia 2013 roku. Akcje "Wnuczki do orzechów" zawędrowała w kalendarzu dalej, jednak nie wiadomo, co działo się akurat w tych dniach. Dowiemy się więc, co działo się z Ignasiem wędrującym do Poznania, jak radził sobie samotnie Grzegorz Stryba na Roosvelta 5 i jak wyglądały wydarzenia w pełnej rodziny kuchni Pulpecji.

Jak mówi "Słownik Języka Polskiego", "feblik" oznacza "sympatię, skłonność do kogoś". Już w listopadzie przekonamy się, czy czytelniczki i czytelnicy zapałają sympatią do najnowszego dzieła Małgorzaty Musierowicz.

Powiązane artykuły