prowadzi bohaterów do zbrodni.Czy bohaterka uwolni swojego mężczynę z rąk oprawców, znajdzie swój skarb i wyjdzie cało z opresji?" />

"Chciwość" powieść Marty Guzowskiej - kryminałna intryga i archeologia w jednym!

"Chciwość" powieść Marty Guzowskiej - kryminałna intryga i archeologia w jednym!
Fot. Wydawnictwo Burda

"Chciwość" to najnowsza powieść Marty Guzowskiej. To trzymający w napięciu thriller archeologiczny, z akcją rozgrywajacą się na malowniczych wyspach Morza Egejskiego, w którym trudna do okiełznania chciwość prowadzi bohaterów do zbrodni.Czy bohaterka uwolni swojego mężczynę z rąk oprawców, znajdzie swój skarb i wyjdzie cało z opresji?

Marta Guzowska jest pisarką i czynnym doktorem archeologii w jednej osobie. Od ponad dwudziestu lat z pasją odkopuje zabytki starożytnych cywilizacji. W panteonie polskich autorów kryminału zapewniła sobie miejsce na stałe, otrzymując Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść Ofiara Polikseny. Kolejne dwie książki, z bohaterem cynicznym antropologiem Mario Yblem, potwierdziły jej znakomity warsztat i klasę niekwestionowanej mistrzyni kryminału archeologicznego.

W swojej najnowszej powieści "Chciwość" Marta Guzowska w głównej roli obsadza kobietę,  wybitną archeolog – Simonę Brenner. Tylko nieliczni wiedzą, że Simona jest także świetnie zakamuflowaną złodziejką i to jedną z najlepszych w tym fachu. Kradnie dzieła sztuki i sprzedaje kolekcjonerom za grube miliony. Tłumaczy przy tym z rozbrajającą szczerością, że dzięki temu ratuje je od zapomnienia, gdyż w przeciwnym razie gniłyby w jednej z setek muzealnych skrzyń. Chciwość kieruje uwagę Simony na złoty diadem Heleny Trojańskiej, odkopany pod koniec XIX w. przez Heinricha Schliemanna. Kobieta opracowuje doskonały plan zuchwałej kradzieży życia i pewna siebie wyjeżdża do Turcji, żeby wcielić go w życie. Sprawy komplikują się, gdy na wykopaliskach w nieznanych okolicznościach znika jej były kochanek Ivan, a porywacze przesyłają Simonie jego palec.

To zaledwie początek brawurowej przygody Simony, której nie sposób nie lubić, nawet pomimo jej niechlubnej profesji. Jest mądra, zaradna, zuchwała i zdeterminowana w dążeniu do celu.

Czy Simonie Brenner uda się wyrwać ze szponów chciwości? Przeczytajcie i sprawdźcie!

Powiązane artykuły