Biografia Steva Jobsa - CZY WARTO przeczytać?

Człowiek, który zmienił świat. Twórca komputerów Apple'a, które zrewolucjonizowały nasze sposoby komunikowania się. Jednak jego biografię warto przeczytać nie tylko z tego powodu.

Walter Isaacson napisał biografię Steve'a Jobsa współpracując ze swoim bohaterem. Podobno Jobs nie ingerował w zdobywane w inny sposób materiały. A jest ich tu bardzo dużo.

Niezwykły portret Jobsa

Isaacson rozmawiał z blisko 100 współpracownikami i członkami rodziny genialnego informatyka. Bardzo uważnie czytał też, powstałe w różnych okresach życia i kariery wywiady, jakich udzielił Jobs. Stworzył z nich niezwykły portret.

Oczywiście do przeczytania książki „Steve Jobs” nie trzeba namawiać studentów i absolwentów wyższych szkół technicznych oraz menadżerów przedsiębiorstw. Dla nich książka Isaacsona zapewne jest, stojącą na honorowym miejscu, biblią. Jednak historia współtwórcy Apple'a może być fascynująca nawet dla preferujących PC-ty i systemy Worda.
Bo książka Waltera Isaacsona to niezwykła baśń – dowód na to, że życie może być wspanialsze i bardziej emocjonujące niż hollywoodzkie produkcje.

Historia o harcie ducha i odwadze

Historia Jobsa, opowieść o jego pracy i karierze – od garażu, w którym w roku 1973 złożył swój pierwszy komputer, przez dramatyczne odejście z firmy w roku 1986 (na skutek konfliktu z jej prezesem, którego zresztą sam wybrał), nietrafione projekty, aż do powrotu do Apple'a w latach 90. i gwałtownego rozwoju filmy – to gotowy scenariusz na wielką filmową epopeję. Wciągającą, wzruszającą i jednak, z happy endem.

Jest też książka „Steve Jobs” doskonałym prezentem dla ludzi w czasach kryzysu. To opowieść o ogromnym harcie ducha, konsekwencji i odwadze. Fascynująca opowieść.

Powiązane artykuły