Sekrety morza: o czym opowiada bajka? Czy warto iść z dzieckiem do kina?

Sekrety morza: o czym opowiada bajka? Czy warto iść z dzieckiem do kina?

"Sekrety morza" to irlandzko-duński film animowany, który, jak zgodnie twierdzą recenzenci, jest zupełnie inny niż animacje, które do tej pory widzieliśmy. Czego więc można się spodziewać po bajce nominowanej do Oskara?

"Sekrety morza" to animacja wyreżyserowana przez Tomma Moore'a, autora "Sekretu księgi z Kells". Co wyróżnia ją od innych współczesnych filmów dla dzieci? Przede wszystkim nie jest to trójwymiarowa produkcja, pełna najnowocześniejszych technologii, ale animacja 2D, którą, jak ma się wrażenie, stworzył bardzo utalentowany rysownik.

Sekrety morza: o czym jest bajka?

Bohaterką "Sekretów morza" jest 6-letnia Sirsza, zamknięta w sobie dziewczynka. Ma 6 lat, a jeszcze nawet nie mówi! Sirsza ma starszego i zbuntowanego brata Bena i zrezygnowanego tatę. W rodzinie, która mieszka na wysepce z latarnią morską, brakuje mamy. Jest za to zrzędliwa babcia, która postanawia wziąć nieszczęśliwe dzieci do siebie, by przestały mieszkać na odludziu i częściej przebywały z innymi ludźmi.

Sirsza i jej brat są załamani przeprowadzką do wielkiego miasta do babci. Dzieci postanawiają więc uciec i wrócić do domu. Tyle że po drodze trafiają do magicznego, pełnego tajemnic świata. W czasie tej niezwykłej podróży spotykają tajemnicze świetliki oraz ludzi-foki. Dzieci odkrywają siłę, jaka tkwi w rodzinie, a przede wszystkim w siostrzano-braterskiej więzi.

"Sekrety morza" to również okazja do zapoznania się z celtyckimi mitami. Film stworzyli irlandzki reżyser i irlandzki scenarzysta, więc nic dziwnego, że widzowie mają okazję zanurzyć się w irlandzkim folklorze, poznać czarownice, które kradną ludziom... emocje, wróżki i duszki.

"Sekrety morza" to bajka, która miała w Polsce premierę 8 maja 2015 roku.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły