Premiery filmowe styczeń 2013 - "Ralph Demolka" - o czym jest film?

Film "Ralph Demolka" to opowieść o potężnym Ralphie, który walczy o przyjaźń i zrozumienie. Jest to klasyczna disneyowska baśń w nowoczesnej oprawie. Dowiedz się więcej o tym filmie "Ralph Demolka".

O czym jest "Ralph Demolka"?

Nowa trójwymiarowa produkcja ze studia Disneya "Ralph Demolka" to murowany hit, który kosztował aż 165 milionów dolarów. Ta suma plasuje film w gronie 30 najdroższych produkcji wszechczasów. Do tej pory film "Ralph Demolka" zdążył zarobić ponad 311 milionów dolarów. Ta suma z pewnością się wkrótce powiększy, ponieważ film nie wszedł jeszcze do kin w kilku krajach. Premiera filmu "Ralph Demolka" odbędzie się w Polsce 18 stycznia.

O czym jest film "Ralph Demolka"?

Mimo nowoczesnej oprawy "Ralph Demolka" to klasyczna disneyowska baśń. Akcja tej uroczej animacji rozgrywa się w świecie gier komputerowych. Gdy salon z automatami się zamyka, bohaterowie gier ożywają, opuszczają swoje „domy” i wzajemnie się odwiedzają. Głównym bohaterem filmu "Ralph Demolka" jest osiłek Ralph – w swojej grze wcielający się w rolę czarnego charakteru, którego praca polega na bezmyślnym demolowaniu owoców pracy złotej rączki Felixa. W rzeczywistości miły i ciepły, Ralph nie jest szczęśliwy. Nawet poza grą budzi powszechny strach, czuje się wykluczony i nielubiany. Musi uczestniczyć w spotkaniach specjalnej grupy wsparcia dla złych bohaterów. Gdy nie zostanie zaproszony na uroczystość 30 urodzin swojej gry, postanowi udowodnić, że także on zasługuje na miano prawdziwego superbohatera. Na swojej drodze spotka Wandelopę, dziewczynkę która, podobnie jak on, został odrzucona przez społeczność swojej gry. Para bohaterów odkryje, że prawdziwa przyjaźń jest ważniejsza niż wszystkie nagrody świata. Jednocześnie Ralph będzie musiał uratować świat gier przed zagładą, czyli przed wyłączeniem automatów.

Czy warto wybrać się do kina na "Ralpha Demolkę?"

Pomysł na scenariusz filmu "Ralph Demolka" powstał ponad 20 lat temu, ale przez ponad dwie dekady odkładano jego realizację. W efekcie „Ralph Demolka” wygląda jak sprytny miks motywów z takich animowanych hitów, jak „Toy Story”, „Shrek”, „Lilo i Stich” czy „Potwory i spółka”.Niemniej jest to kolejna bardzo atrakcyjna produkcja ze studia Disneya, która z pewnością zadowoli najmłodszych, a i ich rodzicom zapewni niezobowiązującą rozrywkę. Tych ostatnich z pewnością uradują dyskretne nawiązania filmu "Ralph Demolka" do kultowych gier wideo sprzed lat, takich jak „Super Mario”, czy „Sonic the Hedgehog”. W polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom filmu użyczyli m.in. Olaf Lubaszenko, Jolanta Fraszyńska, Jarosław Boberek, Wiktor Zborowski i Edyta Olszówka.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Premiery stycznia: “Django” - o czym jest nowy film Quentina Tarantino?

Powiązane artykuły