PRAWDZIWE HISTORIE w TVN - jakie filmy powstały i powstaną w tej serii?

Historia Przemysława Salety, Agaty Mróz, czy Krzysztofa Olewnika to scenariusze filmów z cyklu "Prawdziwe historie". Realizowane przez stację TVN filmy oparte są na autentycznych wydarzeniach.

Cykl "Prawdziwe historie" to filmy oparte na autentycznych wydarzeniach, realizowane przez stację TVN. Każdy z nich opowiada losy innego bohatera, ale jest to historia, która poruszyła opinię publiczną i, o której dużo się mówiło. Jakie filmy zostały zrealizowane w tym cyklu?

Krzysztof

To pierwszy film zrealizowany w cyklu "Prawdziwe historie". Opowiadał on o porwaniu i zamordowaniu Krzysztofa Olewnika, syna producenta wędlin. Dla potrzeb filmu nazwisko Olewnik zostało zmienione na Orłowicz. Film miał premierę 30 września 2010. zagrali w nim m.in. Mateusz Janicki, Gabriela Muskała, Witold Dębicki, Agnieszka Mandat.

Cisza

Drugi film z cyklu opowiadał o tragicznym wypadku w Tatrach kiedy to 28 stycznia 2003 roku grupa licealistów wybrała się na wycieczkę w góry i zginęła w lawinie. Premiera filmu odbyła się 28 października 2010. Zagrali m.in. Edyta Olszówka, Marcin Perchuć, Przemysław Sadowski, Olga Frycz.

Laura

Trzeci film opowiadał o górniku Zbigniewie Nowaku, który podczas katastrofy górniczej w kopalni Halemba w 2006 przeżył pod ziemią 111 godzin. Występuję m.in. Krzysztof Respondek, Sonia Bohosiewicz, Julia Kornacka, Marian Dziędziel. Premiera odbyła się  25 listopada 2010.

Bokser

Film opowiada historię boksera Przemysława Salety, który oddaje nerkę swojej chorej córce. Bokser po zabiegu zapadł w śpiączkę, historia zakończyła się szczęśliwie. Premiera filmu odbyła się 8 kwietnia  2012. Wystąpili m.in. Szymon Bobrowski, Anna Przybylska, Krzysztof Kiersznowski.

Nad życie

Historia chorej na białaczkę siatkarki Agaty Mróz, która musi przejść przeszczep szpiku. Zanim decyduje się na zabieg, zachodzi w ciążę. Po urodzeniu córki Lilianny, poddaje się zabiegowi, przeszczep przyjmuje się, ale Agata Mróz dostaje wstrząsu septycznego. Umiera dwa tygodnie po przeszczepie i półtora miesiąca po narodzinach córki. Film miał premierę 10 maja 2012.

Filmy, które nie miały jeszcze premiery lub powstają

Jaś - mój biegun

To film opowiadający historię Jana Meli, niepełnosprawnego chłopaka, który zdecydował się wybrać wraz z polarnikiem Mariuszem Kamińskim w wyprawę, aby zdobyć biegun. W filmie wystąpili m.in. Bartłomiej Topa, Magdalena Walach, Maciej Musiał, Ewa Gorzelak.

Hala

To film opowiadający o Międzynarodowych Targach Katowickich (MTK) i tragedii jaka wydarzyła się podczas wystawy gołębi poztowych. W lutym 2006 roku zawaliła się hala wystawiennicza. W katastrofie tej zginęło ponad 60 osób.

Powiązane artykuły