W kogo wcielił się PAWEŁ DELĄG w produkcji National Geographic Channel "Wojny Imperiów"?

Popularny polski aktor Paweł Deląg wcielił się w postać Marka Antoniusza w fabularyzowanej superprodukcji „Wojny Imperiów”. Gdzie i kiedy można obejrzeć dokument o upadku Imperium Rzymskiego?

Dokument ukazuje prawdziwe losy i sylwetki najsłynniejszych wodzów tamtych czasów: Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta. Paweł Deląg wciela się w Marka Antoniusza w odcinkach „Wojny Imperiów: Bitwa pod Filippi” oraz „Wojny Imperiów: Bitwa pod Akcjum”. Daty premierowych pokazów filmów w National Geographic Channel to 16.11 i 23.11. Start o godz. 22.

Treść filmu

Marek Antoniusz i Oktawian August w 42 roku p.n.e. połączyli siły. Następstwem unii było to, że podczas bitwy pod Filippi wspólnie pokonali rywali roszczących sobie pretensje do politycznego dziedzictwa po śmierci Juliusza Cezara. Jednak obu wodzów więcej dzieliło niż łączyło. Odcinek „Bitwa pod Filippi” przybliży widzom narastający konflikt między władcami państwa rzymskiego. W drugim odcinku - „Bitwie pod Akcjum” - pokazana zostanie natomiast porywająca bitwa morska i dalsze dramatyczne losy dwóch wodzów.

Jak podkreślają twórcy, przekazywana przez wieki historia Imperium została napisana przez historyków Oktawiana Augusta - wodza, który pokonał Marka Antoniusza. Dlatego w trakcie realizacji filmu ekipa korzystała z pomocy i konsultacji badaczy i historyków. Zależało im, aby ukazywane sceny były jak najbardziej zbliżone do prawdy historycznej.

Nowocześnie o przeszłości

Dzięki zastosowaniu ultranowoczesnych efektów specjalnych, w tym techniki polegającej na fotografowaniu aktora przy pomocy 16 kamer, cykl „Wojny Imperiów” zabierze widzów w przeszłość tak, jakby byli świadkami najważniejszych wydarzeń z historii Cesarstwa Rzymskiego. Komputery ożywiły 280-tysięczną armię walczącą pod Flippi, stworzyły panoramę starożytnego Rzymu oraz wprowadziły w świat miłości i intryg sprzed ponad 2000 lat. Autentyzmu filmowi dodaje też fakt, że wszyscy aktorzy operują na planie językiem łacińskim. Paweł Deląg zdradza, że w jego przypadku nie obyło się bez pomocy zakonnika z Jasnej Góry, ojca Sebastiana.

Powiązane artykuły