Kim jest ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI? Kogo zagra w filmie Andrzeja Wajdy WAŁĘSA?

Zbigniew Zamachowski pojawi się w obsadzie filmu "Wałęsa" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zagra w nim Nawiślaka, pracownika SB.

Jednym z aktorów współpracujących z Andrzejem Wajdą przy filmie „Wałęsa” jest Zbigniew Zamachowski. Aktor wcieli się w czarny charakter – pracownika Służb Bezpieczeństwa. – Mam przyjemność grać Nawiślaka, czyli oficera przesłuchującego Wałęsę, który miał spowodować, że bohater złamie się i ulegnie siłom władzy ludowej – mówi aktor.

Co ciekawe, rozmowa, którą filmowy esbeek przeprowadził z przywódcą "Solidarności", została przeniesiona żywcem ze stenogramu z 3 kwietnia 1983 roku. – To trudna, bo długa, ośmiostronicowa scena, którą zrealizowaliśmy bez żadnych przerw – wyjaśnia Zbigniew Zamachowski.

Zbigniew Zamachowski jest aktorem filmowym i teatralnym. Debiutował w 1981 roku w filmie "Wielka Majówka" Krzysztofa Rogulskiego. W 1983 roku skończył studia na Wydziale Aktorskim PWSTiF w Łodzi. Od 1997 roku Zamachowski jest aktorem Teatru Narodowego. Prywatnie jest mężem aktorki Aleksandry Justy, z którą obecnie się rozwodzi. Ma czwórkę dzieci: Marię, Antoniego, Tadeusza i Bronisławę. W wolnym czasie grywa w piłkę nożną, golfa i tenisa.

Powiązane artykuły