Jak Josh Gad i Ashton Kutcher przygotowywali się do ról w filmie „Jobs” o twórcy marki Apple?

Film JOBS: kto zagrał Steve'a Jobsa? Czy Ashton Kutcher to dobry wybór?
Fot. facebook.com

Aktor Josh Gad, grający współtwórcę marki Apple w filmie „Jobs”, aby przygotować się do roli zdecydował się na kursy programowania. Wcielający się w rolę ekscentrycznego CEO marki Apple Ashton Kutcher ma za sobą z kolei wizytę w szpitalu.

Ashton Kutcher cierpiał prawie jak Jobs

Ashton Kutcher spędził ponad 100 godzin, słuchając nagrań Steve'a Jobsa. „Zacząłem chodzić w kółko, powtarzając to, co on mówił” – opowiada o swoich przygotowaniach aktor.

Kutcher wylądował również w szpitalu po przejściu na dietę, na której był Steve Jobs. Miesiąc przed zdjęciami, które zaczęły się 4 czerwca 2012 roku, Kutcher, wzorem Jobs,a przeszedł na dietę frutariańską. Posiłki składające się z owoców, orzechów, nasion i innych części roślin nie wyszły mu jednak na zdrowie. Dwa dni przed pierwszym klapsem aktor wylądował w szpitalu, uskarżając się na silne bóle trzustki. Później wspominał, że czuł się fatalnie, a przecież nie był to nawet ułamek cierpienia, które spotkało chorującego na raka trzustki Steve’a.

> > > czytaj też: Kim jest Ashton Kutcher, który zagrał Steve'a Jobsa? (kliknij!)

Josh Gad zaczął programować

Josh Gad wybrał mniej ingerującą w zdrowie metodę przygotowań do roli. „Musiałem zapisać się na kurs dla programistów” – mówi. „Aktorstwo ze swojej natury to udawanie. Nie staniesz się postacią, którą grasz, chyba, że jesteś psychicznie niezrównoważony” – podsumowuje.

Josh Gad decydował się na kurs, bo jak twierdzi, jest komputerowym analfabetą, tak jak Steve Wozniak był komputerowym geniuszem. „Uwielbiam Steve’a Wozniaka” – kontynuuje Gad. „Mam nadzieję, że kiedy zobaczy cały film, doceni pracę, którą włożyliśmy w wychwycenie esencji ich przygody”.

Premiera filmu „Jobs” odbędzie się 30 sierpnia.

Powiązane artykuły