Chorwacja - gdzie kręcono Grę o tron? [GALERIA ZDJĘĆ]

Dubrownik
Fot. thinkstockphotos.com

Ekipa "Gry o tron" nie ustaje w poszukiwaniu ciekawych i pięknych plenerów, które będą tłem akcji. Wśród miejsc, które sobie upodobali znalazła się m. in. Chorwacja. Gdzie dokładnie w Chorwacji kręcony sceny Gry o tron?

Gdzie krecono Grę o tron w Chorwacji?

Islandia, Maroko czy Irlandia - to tylko niektóre miejsca, gdzie toczy się akcja "Gry o tron". Królewska Przystań to głównie Mdina na Malcie, ale kiedy w drugim sezonie serialu trzeba było zaaranżować najazd Stannisa na stolicę od strony morza, trzeba było zmienić jej chwilową lokalizację na Dubrownik.

To właśnie to miasto w Dalmacji, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO najlepiej oddaje klimat starych i nieistniejących już miejsc. Siedzibą królewskiej władzy został fort Lovrijenac. Wieża Minceta w tym mieście również odegrała swoją rolę w tej serialowej megaprodukcji. Znajdował się tu Dom Nieumarłych.

Producenci serialu Gra o tron oprócz Dubrownika kręcili ujęcia w takich lokalizacjach, jak leżąca tuż obok  miasta wyspa Lokrum. Stworzono tu fikcyjne miasto Qarth. Serialowa ekipa przebywała także w Splicie (King's Landing), gdzie kręcono odcinki w Pałacu Dioklecjana. Jedna z komnat to miejsce, w którym zamknięto smoki Daenerys pod koniec czwartego sezonu. Zdjecia kręcono także w Klisie (Meereen), Szybeniku (Braavos), w Parku Narodowym Krka (Landscapes of The West), w Trsteno Arboretum i w wielu innych miejscach. W Dubrowniku i Splicie można odbyc z przewodnikiem wycieczki śladami serialu Gra o tron. 

Niestety Chorwaci nie mogą liczyć na wyłączność. Producenci wciąż szukają nowych przestrzeni i nie ma co liczyć, że gdzieś zadomowią się na dłużej.

Powiązane artykuły