Czy wiesz, kiedy i w jakich okolicznościach rozwiódł się Zygmunt Solorz - Żak?

Rozwód Zygmunta Solorza – Żaka i Małgorzaty Żak orzeczono w piątek 16 maja 2014 roku. Sprawa przed Sądem Okregowym w Warszawie toczyła się przez dwa lata. Sąd orzekł rozwód z winy żony.

To był jeden z najbardziej spektakularnych rozwodów. Rozstawały się bowiem osoby popularne, znane. Poza tym Zygmunt i Małgorzata przez 20 lata uchodzili za zgodne małżeństwo. Jednak w lutym 2012 roku Zygmunt Solorz - Żak złożył papier rozwodowe. Znajomi pary wtedy opowiadali, że już od dawna nie są małżeństwem. Pierwsza rozprawa odbyła się w maju 2012 roku. Potem kolejne. Parze nie udało się rozwieść szybko, zapewne kwestą sporną był podział majątku. Zygmunt Solorz – Żak, twórca Polsatu, według Forbesa jest drugim najbogatszym Polakiem, jego majątek szacowany jest na ponad 10 mld zł.

>>> Rozwód z orzekaniem o winie - na czym polega? KLIKNIJ!

Finał sprawy po dwóch latach

- Wyrok w sprawie rozwodu Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił w piątek 16 maja – powiedziała "Super Expressowi" Joanna Adamowicz z biura prasowego Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, a sędzia Marcin Łochowski dodał: - Sąd orzekł rozwód z winy żony.

Widywano ich z nowymi połówkami

Para ma dwójkę dorosłych dzieci, Aleksandrę i Piotra. Prasa spekulowała na temat ich nowych związków, pan Zygmunt miał być przez jakiś czas związany z byłą Miss Polonia Ewą Wachowicz pracującą dziś dla Polsatu, Małgorzata widywana zaś była z muzykiem Andrzejem Kowalczykiem.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły