Moda na lofty wśród celebrytów. Zobacz, gdzie zamieszka Tomasz KAROLAK

Moda na lofty wśród celebrytów. Czy wiesz, gdzie wkrótce zamieszka Tomasz Karolak?
Fot. Ghelamco

Tomasz KAROLAK zamieszka w nietypowym lofcie na warszawskim Mokotowie. Aktor kupił w Warszawie loft za 2 miliony zł.  Nietypowy loft, bo nie jest to rewitalizacja dawnego przemysłowego obiektu, a nowo budowany tzw. soft-loft, utrzymujący klimat swojego pierwowzoru.

Moda na lofty

Pierwsze lofty pojawiły się w latach 60. ubiegłego stulecia na Manhattanie. Szybko nie tylko zawojowały Amerykę, ale również Europę, szczególnie Francję, w Polsce ten trend pojawił się stosunkowo niedawno. Charakterystyczne dla loftów są otwarte przestrzenie i duża wysokość pomieszczeń, stąd największymi ich admiratorami są artyści, którzy najpierw urządzali w nich swoje pracownie, potem zaczęto urządzać w nich również ekskluzywne mieszkania. Dzisiaj być użytkownikiem czy mieszkańcem takiej nieruchomości jest trendy – to wyznacznik luksusu, statusu i dobrego smaku.

Loft TOMASZA KAROLAKA

Soft-loft, w którym już w przyszłym roku zamieszka Tomasz Karolak – i nie jest jedynym celebrytą, któremu spodobało się to miejsce, wśród sąsiadów będzie miał znanych fotografów, aktorów i muzyków – będzie kompleksem czterech budynków o nazwie Woronicza Qbik. Zaplanowano w nim 350 mieszkań, w tym 183 dwupoziomowych do 206 m2 powierzchni. Budynki będą miały ciekawe, asymetryczne bryły, z wielkimi 6-metrowymi oknami. Z zewnątrz będzie to typowy przedstawiciel architektury „za szkła i aluminium”.

Podobno Tomasz Karolak został oczarowany klimatem mokotowskiego loftu i już nie może doczekać się przeprowadzki. Cieszy się, że przestronne mieszkanie daje duże pole do popisu. A najbardziej podobają mu się ogromne okna, przez które jest niesamowity widok na panoramę Warszawy.

Powiązane artykuły