Tenis. Czy Radwańska obroni tytuł z Tokio? Ilu punktów broni?

Agnieszka Radwańska wraz z resztą czołówki światowego tenisa rozpoczęła rywalizację na kortach w Azji. W ubiegłym roku Polka wygrała tu dwa duże turnieje, w tym roku musi bronić zdobytych punktów. Z kim przyjdzie się jej zmierzyć? Czy ma szanse powtórzyć sukces z ubiegłego roku?

Agnieszka Radwańska w Tokio broni aż 900 rankingowych punktów. Dlatego jej dobry występ na kortach Toray Pacific Open jest niezwykle ważny. W rankingu WTA Polka wyprzedza czwartą Serenę Williams o 395 punktów, i mimo iż Amerykanka w Tokio nie gra, może zostać światową trójką. Wszystko zależy od gry Radwańskiej.

Rok temu Polka wygrywając turniej, pokonała m.in. Wiktorię Azarenkę i Jelenę Janković. Również w tym roku Agnieszka w turniejowej drabince trafiła na mocną Serbkę, ale zwycięstwo przyszło krakowiance zdecydowanie łatwiej niż w 2011 roku. Polka w pierwszym secie gładko wygrała do dwóch. Drugi, bardziej nerwowy, udało jej się zakończyć wynikiem 7:5. Agnieszka w kolejnej, trzeciej rundzie spotkała młodą Amerykankę Jamie Hampton (91 WTA), którą po zaciętej walce pokonała 2:0 (6:4, 6:3)

W ćwierćfinale na Radwańską czeka Caroline Woźniacki - była liderka światowego rankingu, obecnie rakieta numer 10. Mecz rozegrany  w czwartek (27.09.2012) po zakończeniu spotkania Wiktorii Azarenki z Angelique Kerber. Jeśli Polka przejdzie do półfinału to właśnie ze zwyciezczynią tego spotkania przyjdzie się jej zmierzyć.

Transmisja ćwierćfinału Radwańskiej z Woźniacką w czwartek Eurosporcie, start około godziny 11.00. Ewentualny półfinał rozegrany zostanie w piątek - 28.09.

Dlaczego turnieje w Azji są ważne?

Turnieje w Tokio (23.09 - 29.09) i w Pekinie (29.09 - 07.10) to dwa najważniejsze turnieje rankingu WTA w końcówce sezonu (odpowiednio rangi Premier 5 i Premier Mandatory). W Japoni do wygarnia jest 900 punktów i pula nagród wielkości 2 168 400 dolarów, w Chinach 1000 punktów i 4,5 mln dolarów. Ewentualne niepowodzenie Polki (niewygranie żadnego z azjatycich turniejów) oznacza jej spadek, w najgorszym wypadku na szóstą pozycję w rankingu WTA. Po Azji większość tenisitek z czołóki przenosi się na turniej w Moskwie, a na sam koniec sezonu rozegrany zostanie turniej Masters w Stambule.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły