RADWAŃSKA czy WILLIAMS - która lepszą tenisistką i dlaczego?

Agnieszka Radwańska wygrała turniej w Miami. W poprzednich latach w tej samej imprezie triumfowały siostry Venus i Serena Williams. Czy Polka już może się równać ze słynnymi Amerykankami?

W aktualnym rankingu WTA Agnieszka Radwańska zajmuje 4. miejsce. Wyprzedza w ten sposób zarówno Serenę Williams (9. miejsce), jak i Venus Williams (72. miejsce). W pozostałych statystykach Polka musi na razie uznać wyższość amerykańskich gwiazd.

Agnieszka Radwańska wygrała 9 turniejów WTA, jej najlepszy wynik w imprezach wielkoszlemowych to ćwierćfinał. Venus Williams ma na koncie 43 turniejowe zwycięstwa, w tym 7 wielkoszlemowych. Do tego dołożyła trzy złote medale olimpijskie (1 w singlu i 2 w deblu). Jej młodsza siostra Serena jest jeszcze bardziej utytułowana: wygrała aż 13 imprez wielkoszlemowych i 27 mniejszych turniejów. Ma także dwa złote medale w deblu (w parze z siostrą).

Siostry Williams w deblu wygrały razem aż 12 turniejów wielkoszlemowych. Obie amerykańskie siostry zasiadały w swojej karierze na pierwszym miejscu w rankingach singlowym i deblowym.

Polka jest o 9 lat młodsza od Venus i o 8 od Sereny. Przed nią jeszcze wiele lat grania na najwyższym poziomie. Kto wie, może Radwańska osiągnie na korcie tyle, co słynne amerykańskie siostry.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły