Jak wygląda iPad mini z ekranem 7,9 cala?

Jak wygląda iPad mini z ekranem 7,9 cala?
Fot. materiały prasowe APPLE

Od dawna zapowiadany przez Apple model iPad mini z ekranem o przekątnej 7,9 cala trafi na rynek już 2 listopada. Co kryje w sobie miniaturowa wersja popularnych tabletów i dlaczego warto ją mieć?

Nowy mniejszy iPad mini, zgodnie z nazwą, jest poręczny i lekki. To najcieńszy iPad, jaki do tej pory ukazał się na rynku - ma jedynie 7,2 mm grubości i waży 310 gramów (odrobinę cięższa jest wersja z obsługą sieci komórkowych). Wersja mini jest o połowę lżejsza od tabletowego brata, ale co ciekawe została wyposażona w wyświetlacz o tej samej rozdzielczości - 1024 x 768 pikseli. IPad mini dzięki temu będzie obsługiwał wszystkie aplikacje tabletów.

Apple zapewnia, że ekran o przekątnej 7 cala (i zastosowane proporcje w obudowie) pozwala na wyświetlanie o połowę więcej treści i jest dużo bardziej komfortowy w użytkowaniu w stosunku do konkurencyjnego Nexusa 7.

W środku iPada mini znajduje się procesor Apple A5, 5-megapikselowy aparat z możliwością nagrywania wideo z przodu i z tyłu (kamera FaceTime HD), łączność LTE, czytnik karty SIM w rozmiarze nano, dwuzakresowe WiFi, złącze Lightning oraz bateria wytrzymująca 10 godzin pracy.

Mniejszy tablet designem przypomina  IPhone'a 5. Przedni panel obudowy dokładnie jak w nowym modelu smartfonu występuje w dwóch wariantach kolorystycznych - białym lub czarnym. Tył wykonany jest z aluminium w srebrnym lub śliwkowym kolorze.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły