iPad mini - ile cali ma ekran, jakie wymiary? iPad czwartej generacji i iPad mini oficjalnie

iPad mini
Fot. materiały prasowe APPLE

Wszyscy przyzwyczailiśmy się do tego, że Apple potrafi nas zaskoczyć. Na ostatnim pokazie również zadziwił ludzi prezentując nowe tablety- iPad 4 i iPad mini. Jakie parametry cechuje mniejsza wersja iPada? Ile będzie kosztował i od kiedy będzie można go kupić w Polsce?

iPad mini naprawdę mały

iPad mini, jak sama nazwa wskazuje, musi być mały. Rzeczywiście, Apple postarał się o to, by wyglądał jak zminiaturyzowana wersja iPada 4, choć nie jest też taki mały, jak mogli byśmy się spodziewać. Co prawda da się go trzymać jedną ręką i jest idealny do czytania książek, oglądania filmów czy grania w domu jak i poza nim, ale jak łatwo się domyślić, nie mógł być nazbyt mały. Wówczas wzięlibyśmy go raczej za kolejną wersję iPhone'a. Dlatego nowy tablet Apple'a ma wyświetlacz o przekątnej 7,9 cali, co pozwala na osiągnięcie rozdzielczości 1024x768. Jest wysoki na 200 mm a szeroki na 134,7 mm. Waży przy tym zaledwie 308 gram, przynajmniej w tej wersji, w której na początku pojawi się w Polsce - czyli tylko z WiFi. Wersja obdarzona możliwością korzystania z sieci 3 lub 4G jest cięższa o 4 gramy.

Specyfikacja iPad mini

Oczywiście najważniejszy nie jest wygląd. Przynajmniej według niektórych idealistów. Podobno najcenniejsze jest wnętrze. Dlatego zerknijmy do środka iPada mini. Od swoich stwórców dostał on dwurdzeniowy procesor A5, który pozwala działać urządzeniu przez długich 10 godzin na baterii. W dzisiejszych czasach w tego typu urządzeniach ważne są również zamontowane aparaty fotograficzne. Dlatego warto napomknąć, że iPad mini z przodu wyposażony jest w kamerę FaceTime HD, a z tyłu w parat 5MP iSight. Może ktoś powiedzieć, że 5MP to nie jest wielkie osiągnięcie, ale przecież nie tylko od ilości pikseli zależy jakość zdjęć. Oprócz tego z boku znajdziemy port Lightning i rozszerzony LTE. A jakby komuś źle śmigało się na starych wersjach iPadów po internecie, to dostanie również szybsze WiFi. Brzmi jak wcześniejsza gwiazdka?

iPad mini w Polsce

Rzeczywiście Apple postarał się o to, by zadziwić publiczność prezentująć nie tylko iPada mini, ale również iPada 4, iMaca, MacBook Pro i Mac mini. Poprawił ich osiągi, podrasował wygląd i specyfikację. Jednak nie zaskoczył na tyle, by zaparło dech w piersiach. Może dlatego, że w dzisiejszych czasach tego typu urządzenia to już normalka i nowa wersja nie będzie ekscytować tak bardzo jak pierwsze tablety?

Mimo to, jesteśmy pewni, że nawet w Polsce iPad mini znajdzie wielu kupców. Może nie będzie schodził jak iPhone 5, ale na pewno będzie dobrze zarabiał dla Apple'a. W Polsce ukaże się już 2 listopada, jednak jak już wspomnieliśmy wcześniej, będzie to wersja "okrojona" bo taka, która ma tylko dostęp do WiFi i dysk o pojemności 16 GB. Jej cena to 1449 zł. Na wersję z 3 i 4G trzeba będzie poczekać około 2 tygodni dłużej. Będzie ją moża kupić już od połowy listopada.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły