KONIEC ŚWIATA 21.12.2012. Nie będzie końca świata?

KONIEC ŚWIATA 21.12.2012: Nie będzie końca świata?
Fot. sxc.hu

Koniec świata ma nadejść 21 grudnia 2012 roku. Wtedy to rzekomo dojdzie do szeregu katastrof, które jeśli nie zniszczą całkowicie ludzkości, to znacznie ją zdziesiątkują. O dziwo rządy rożnych państw, a także NASA zaprzeczają, jakoby miało dojść do końca świata! Koniec świata - będzie czy nie?

Według wielu przewidywań koniec świata ma nadejść 21 grudnia 2012 roku. Tak głosi proroctwo Oriona, tak wynika z kalendarza Majów, który kończy się dokładnie 21 grudnia 2012 roku. Tak sądzą też niektórzy pseudonaukowcy - ich zdaniem w Ziemię ma uderzyć planeta Nibiru lub asteroida.

Koniec świata nadejdzie - tak sądzi część społeczeństwa. Pojawiają się zatem teorie spiskowe dotyczące rządu, który z pewnością wie o nadchodzącej zagładzie. Mało tego, że wie! Przygotowuje sobie bezpieczne lokum na czas zagłady! Jakie to lokum - tu zdania są podzielone. Niektórzy sądzą, że budowane są specjale schrony, inni, na wzór filmu 2012 uważają, że budowane są specjalne łodzie, które zapewnią przetrwanie.

Koniec świata 2012 - będzie czy nie?

21 grudnia zbliża się, a więc panika narasta. Aby uspokoić społeczeństwo NASA wydało specjalne oświadczenie, że końca świata nie będzie. W oświadczeniu naukowcy mówią, że kalendarz Majów, podobnie jak nasz kalendarz kończy się. Tyle, że nasz kończy się wraz z końcem grudnia każdego roku. Kalendarz Majów miał po prostu dłuższą "przydatność". Czy to uspokoiło ludzi? Chyba nie.

We Francji rząd w celu uniknięcia paniki i ewentualnych wypadków zamknął wejście na górę Pic de Bugarach. Podobno ma tam być bezpiecznie... Ale czy w przypadku końca świata, zagłady ludzkości i tak wielkich katastrof, o których mowa w przepowiedniach gdziekolwiek będzie bezpiecznie?

Powiązane artykuły