Kiedy ma być koniec świata? Na kiedy zapowiadany jest najbliższy koniec świata?

Ludzkość do tej pory przeżyła wiele "końców świata". Co chwila jakiś duchowny, kaznodzieja lub jasnowidz zwiastowali rychłą wizytę Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Do tej pory udało nam się przeżyć każdy zapowiadany koniec świata. Czy tak będzie i tym razem?

Kiedy ma nastąpić koniec świata?

Do końca świata nie zostało nam dużo czasu. Według kalendarza Majów ma on nastąpić 21 grudnia 2012 roku, czyli tuż przed najbliższymi świętami Bożego Narodzenia. Mają się obudzić wulkany, a fale z oceanów i mórz mają sięgnąć nawet 100 metrów wysokości.

Takie wyliczenia dzisiejszych naukowców wynikają z dogłębnej analizy kalendarza Majów, bo na ten dzień przypada koniec tzw. "Długiej Rachuby", czyli czasu, na który podzielono nasze epoki.

Czy jednak możemy wierzyć w te daty i zaprzestać świątecznych zakupów lub w ogóle nie brać pod uwagę najbliższej Gwiazdki? Może być różnie. Żaden z końców świata jeszcze przecież nie nastąpił. Ani w 1994 roku Ziemia nie uległa destrukcji, ani w 2000 roku nie napadła na nas "milejnina pluskwa", ani w ubiegłym roku nie nastąpił nasz kres. Należy trzymać kciuki i za ten koniec świata - żeby się nie udał!

Powiązane artykuły