CENY PIECZYWA. Ile kosztuje chleb, ile zapłacisz za bułkę?

Ceny pieczywa ciągle rosną. Coraz rzadziej zdarza się tak, że odłożona kwota, którą płaciliśmy jeszcze niedawno za ulubiony chleb jeszcze dziś jest aktualna. Oczywiście taniej jest w piekarniach należących do sieci hipermarketów, ale to pieczywo nie zawsze jest smaczne.

Ile kosztuje bułka, ile kosztuje chleb?

20 groszy za bułkę i 2,50 złotego za chleb? Tak. Takie ceny możemy znaleźć jeszcze w hipermarketach. Jednak kiedy wybierzemy się do osiedlowego sklepiku, do którego pieczywo dostarczają piekarnię musimy liczyć się z dużo większymi kosztami.

Tam kajzerka kosztować nawet 50-60 groszy, a zwykły chleb baltonowski 3, a nawet 3, 5 złotego.

Ceny oczywiście różnią się w zależności od miast i tylko wielkie koncerny i sklepy sieciowe starają się utrzymać niskie ceny.

Oczywiście bułka typu ciabatta to wydatek około 1-1,50 złotego, a chleb razowy czy na zakwasie będzie nas kosztował nawet 4 złote.

Powiązane artykuły