Uprawa pomidorów. Kiedy sadzić pomidory?

Uprawa pomidorów. Kiedy sadzić pomidory?
Fot. Photos.com

Nie ma nic lepszego niż pyszne pomidory z domowego ogródka. Samo sadzenie pomidorów nie należy do trudnych zadań, należy jednak pamiętać, by wybrać odpowiedni moment na ich sadzenie. Kiedy więc należy sadzić pomidory?

Słońce już za oknem, wiosna w powietrzu, wielu z nas zadaje sobie pytanie czy to już? Czy to właściwy moment na sadzenie pomidorów? Okazuje się, że marzec to jeszcze zbyt wcześnie.

Kiedy najlepiej sadzić pomidory?

Zanim zabierzemy się za sadzenie pomidorów musimy upewnić się, że na pewno nie zaskoczą nas już przymrozki. Warzywa te najlepiej sadzić w temperaturach 13-18 stopni w dzień i 13-15o C w nocy. Mówi się, że najlepszy termin sadzenia pomidorów jest po 15 maja. Można oczywiście ten termin trochę przyspieszyć lub opóźnić – pamiętajmy, że wszystko zależy od warunków pogodowych i ryzyka wystąpienia przymrozków.

Nie zapominajmy, że pomidory powinny być sadzone w dzień pochmurny, do gleby ogrzanej, staranie wcześniej przygotowanej, przekopanej na głębokość 40-60 centymetrów - wtedy łatwiej się przyjmują. Reasumując, najlepiej sadzić pomidory wczesną wiosną, ale wtedy, kiedy mamy pewność, że nie będzie już przymrozków.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jakie odmiany pomidorów wybrać do uprawy w ogrodzie?


Powiązane artykuły