KALENDARZ BIODYNAMICZNY LUTY 2013. Jak zaplanować prace w ogrodzie?

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie 2013. W lutym zima często jeszcze mocno trzyma, ale mimo tego w ogrodzie już zaczyna się okres przygotowań do wiosny. W naszym ogrodzie możemy w lutym sporo zrobić, oczywiście pod warunkiem, że nie jest on szczelnie okryty śniegiem. Jakie prace można wykonać w ogrodzie w lutym?

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie - Oczyszczanie

Koniec zimy to idealna pora na porządki. Z naszego ogrodu staramy się usunąć wszystko to, co zgniłe lub uschnięte tak, aby przygotować grunt dla nowych roślin. Pamiętajmy zebrać z drzew wszelkie zaschłe owoce, ale wypatrujmy też zimujących szkodników.

Koniecznie przed pierwszą odwilżą w miesiącu przytnijmy źdźbła traw ozdobnych. W lutym warto także zerkać do bylin, które przechowujemy do wysadzenia. Im szybciej usuniemy uszkodzone egzemplarze, tym mniejsze ryzyko dalszych szkód. Najlepsze dni w lutym 2013 na oczyszczanie naszego ogrodu to: 7,8,23,24,26.

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie - Ochrona

Zimą, także w lutym warto sprawdzić osłony krzewów i uzupełnić ewentualne ubytki. Jeśli nie zrobiliśmy tego w styczniu, luty jest ostatnim momentem na bielenie drzew. Pamiętajmy w lutym dbać o trawnik. Unikajmy szczególnie wydeptywania ścieżek w mokrym śniegu oraz tworzenia przy odśnieżaniu wielkich gór, które mogą uszkodzić trawę znajdującą się pod nimi. Gdy roztopi się ostatni śnieg trawnik warto nawieźć.

Powiązane artykuły