Jak zrobić domowy nawóz dla roślin doniczkowych?

Jak zrobić domowy nawóz dla roślin doniczkowych?
Fot. Photos.com

Nawożenie roślin doniczkowych to zabieg niezbędny, by pięknie i długo kwitły, a także pozostawały w dobrej kondycji. Jeżeli nie masz zaufania do nawozów chemicznych, skorzystaj z naszych wskazówek - przygotuj naturalny nawóz domowej roboty do roślin pokojowych .

Nawóz z fusów z kawy

Fusy z czarnej kawy, popiół drzewny i fusy herbaciane są bardzo dobrym nawozem dla roślin doniczkowych. Od czasu do czasu wmieszaj trochę któregoś z tych środków do ziemi w doniczce, a rośliny będą rosły bujniej. Fusy herbaciane pomogą też w walce z rojem małych muszek. Jeżeli nad rośliną krążą uparcie takie roje, posyp ziemię w doniczce fusami herbacianymi, a muszki niebawem się wyniosą.

Nawóz ze skorupek jaj

Nie wyrzucaj do śmieci skorupek od jaj, ponieważ zawierają węglan wapniowy, który doskonale dodaje się na dodatek do nawozu dla wszystkich roślin hodowanych w domu i na balkonie. Zbieraj skorupki, a potem pokrusz drobno, wrzuć do dużego słoja, zalej wodą i odstaw mniej więcej na dwa tygodnie. Możesz też drobno rozgnieść skorupki i od razu wmieszać je bezpośrednio do ziemi w doniczce. Dobrym pomysłem jest także podsypanie rozgniecionych resztek pod dolny otworek w doniczce - roślina pobierze z nich szereg wartościowych substancji pokarmowych.

Nawóz z drożdży

Rozpuszczone drożdże piekarnicze są również dobrym nawozem domowej roboty, który przyspiesza bujny rozwój roślin.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak PIELĘGNOWAĆ FIKUSY? Gdzie je postawić? Jak podlewać i nawozić figowce?

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły