JAK SADZIĆ ROŚLINY NA BALKONIE? Dowiedz się, jak zadbać o balkon na wiosnę

JAK SADZIĆ ROŚLINY NA BALKONIE? Dowiedz się, jak zadbać o balkon na wiosnę
Fot. Photos.com

Jeżeli chcemy mieć na balkonie bujną zieleń, rośliny muszą być ładnie zakomponowane. Ważne jest też, by były dobrze dobrane do usytuowania balkonu względem słońca i kierunku wiatrów. Gdy to ustalimy, dokonamy zakupów i przygotujemy pojemniki i narzędzia możemy brać się do sadzenia. Co i jak posadzić na balkonie?

Aby urozmaicić wygląd kompozycji balkonowej warto eksperymentować i łączyć rośliny cebulowe i jednoroczne z bylinami oraz trawami ozdobnymi lub nawet krzewami lub małymi drzewkami. Pnącza jednoroczne i wieloletnie będą stanowiły ozdobę, ale także ochronę przed wiatrem, kurzem i ciekawskimi spojrzeniami.
Sadzonki roślin należy kupować tylko w sprawdzonych punktach sprzedaży. Każdą roślinę obejrzyj, czy nie ma plam, suchych liści czy śladów szkodników.

Obsadzanie balkonu - co będzie potrzebne?

  • rośliny;

  • doniczki, osłonki, skrzynki. Jeśli używamy pojemników z odzysku, muszą być umyte i zdezynfekowane. Gliniane doniczki przed posadzeniem w nich kwiatów, należy namoczyć w wodzie. Osłonki wkładamy do donic bez dziurki, do doniczek z dziurką dopasuj podstawki, by woda z podlewania nie rozlewała sie po balkonie;

  •  narzędzia i akcesoria: mała łopatka, sekator, pazurki do spulchniania ziemi, konewka, paliki i druciki do podwiązywania roślin (zależnie od tego, co zamierzamy sadzić);

  • podłoże dobrane do wymagań wybranych roślin;

  • żwir i skorupki z potłuczonej doniczki do przygotowania drenażu

Jak sadzić rośłiny balkonowe?

Na dno każdego pojemnika należy wsypać drenaż. Na to nieco ziemi. Sadzonkę delikatnie wyjmujemy z doniczki, w której była kupiona i umieszczamy w docelowym pojemniku. Dosypujemy wokół ziemi, ugniatamy, wierzch też pokrywamy nową ziemią. Posadzoną roślinę podlewamy małymi porcjami wody.   

Potem wystarczy systematyczne podlewanie i nawożenie, a twój balkon będzie kipiał zielenią i barwnymi kwiatami.

WIĘCEJ O ZIELENI NA BALKONIE PRZECZYTAJ TUTAJ:

http://www.wymarzonyogrod.pl/tarasy-balkony/kwiaty-i-rosliny-balkonowe-i-tarasowe/

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły