Jak i czym najlepiej PODLEWAĆ ROŚLINY DONICZKOWE? Zasady podlewania kwiatów doniczkowych

Jak i czym najlepiej podlewać rośliny doniczkowe? Zasady podlewania kwiatów doniczkowych
Fot. Photos.com

Rośliny doniczkowe to namiastka ogrodu w mieszkaniu. Warto otaczać się zielenią - rośliny doniczkowe nie tylko pochłaniają szkodliwe substancje chemiczne, lecz także produkują tlen i zwiększają wilgotność powietrza. Jak jednak podlewać rośliny doniczkowe, by utrzymać je w dobrej formie cały rok?

Czym podlewać kwiaty doniczkowe?

  1. Do podlewania roślin doniczkowych najlepsza jest woda deszczowa. Również wystała woda mineralna doskonale nadaje się do podlewania roślin. Woda z kranu powinna najpierw postać przez noc w pomieszczeniu, aż nabierze temperatury pokojowej, a także chociaż częściowo ulotni się z niej chlor. Wtedy nadaje się do podlewania kwiatów, także tych szczególnie wrażliwych i wybrednych.
  2. Podlewaj rośliny tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebują, tzn. gdy ziemia w doniczce jest sucha. Zbyt obfite i częste podlewanie roślin doniczkowych szkodzi kwiatom i nadmiernie zakwasza ziemię. Woda, która zebrała się na podstawce pod doniczką, powinna być wylewana w pół godziny po podlaniu rośliny.
  3. Aby rośliny doniczkowe po podlaniu nie stały w wodzie, nasyp do podstawki trochę kociego żwirku, który wchłonie nadmiar wilgoci.
  4. Jeśli zmieniasz wodę w akwarium z rybkami słodkowodnymi, nie wylewaj jej, ponieważ doskonale nadaje się do podlewania roślin doniczkowych i ich nawożenia.
  5. Nie wylewaj wody, w której gotowały się ziemniaki lub jajka! Woda ta zawiera szereg wartościowych składników pokarmowych, którymi możesz zasilić rośliny doniczkowe.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak dbać o rośliny doniczkowe zimą? Pielęgnacja roślin doniczkowych

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły