Dlaczego warto mieć w domu rośliny doniczkowe?

Dlaczego warto mieć w domu rośliny doniczkowe?
Fot. Photos.com

Rośliny doniczkowe, które stoją w naszych mieszkaniach i domach, nie tylko je dekorują, ale także wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Dowiedz się, dlaczego nie warto rezygnować z kwiatów doniczkowym i czym mogą one się nam przysłużyć. 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że rośliny uprawiane w doniczkach czynią dla nas wiele dobrego. Kwiaty doniczkowe nie tylko ozdabiają nasze wnętrza i są ich znakomitym dopełnieniem, ale także poprawiają nasze samopoczucie. Poznaj zalety roślin doniczkowych

Rośliny doniczkowe produkują tlen

Po pierwsze: rośliny w procesie fotosyntezy zużywają dwutlenek węgla i produkują tlen, dzięki czemu ilość tlenu w pomieszczeniach, w których stoją rośliny doniczkowe zwiększa się. A przecież tlen jest dla nas niezbędny.

"Oczyszczają" powietrze

Po drugie: wiele roślin doniczkowych ma zdolność pochłaniania szkodliwych substancji chemicznych (np. z tworzyw sztucznych, mebli, wykładzin, farb, lakierów, klejów czy dymu papierosowego), dzięki czemu powietrze jest z nich częściowo oczyszczone, a my w mniejszym stopniu odczuwamy oddziaływanie trucizn na nasz organizm.

Kwiaty doniczkowe a wilgotność powietrza

Po trzecie: rośliny zielone przyczyniają się do podnoszenia wilgotności powietrza w pomieszczeniach – im w pomieszczeniu jest cieplej i bardziej sucho, tym rośliny wydalają więcej pary wodnej (transpiracja jest zwiększona), a tym samym wilgotność powietrza w pomieszczeniu podnosi się.

Poprawiają samopoczucie

A po czwarte: przebywanie w pomieszczeniu, gdzie są rośliny doniczkowe wpływa na nas relaksująco i poprawia nasze samopoczucie. W takim pokoju lepiej się odpoczywa, ale także lepiej pracuje.

Powiązane artykuły

Powiązane artykuły